reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

1 GHz’lik işlemciye sahip ilk Symbian: Nokia 500

Son dönemde, akıllı telefonların çok da pahalı cihazlar olması gerekmediğini gösteren cihazlar piyasada kendine yer buluyor. Bunlar, asgari standartları yerine getirebilen ve fiyat/performans anlamında öne çıkan seçenekler olarak dikkat çekiyor. Her marka da kendi üretim serileri içinde bu tarz modellere yer veriyor. Nokia’nın en yeni modeli 500 de bunlardan biri. Nokia’nın halihazırdaki en hızlı işlemcisini (1 GHz) kullanan 500; giriş seviyesi akıllı telefon satın almak isteyen kullanıcılara müzik, eğlence ve navigasyon deneyimini bir arada sunuyor.
Nokia 500
1 GHz hızındaki işlemcisi Nokia 500’ün en önemli özelliği. Bu işlemci sayesinde Anna işletim sistemini kullanan telefon birden fazla uygulamayı ve görevi aynı anda çalıştırabiliyor. Aynı şekilde, uygulamalar ve görevler arasında hızlı ve kolay geçiş yapabiliyor. Sosyal ağlarla da uyum içinde olan 500, kullanıcıların Facebook ve Twitter hesaplarındaki güncellemeleri ana sayfalarından takip edebilmelerine imkan tanıyor. 5 megapiksellik bir kamerası bulunan telefon, alışık olduğumuz tüm diğer Symbian uygulamaları ve fonksiyonlarına da sahip.
Nokia 500
Ufak bir de not ekleyelim. Nokia 500, Nokia’nın yeni model numaralandırmasıyla çıkardığı ilk telefon. Nokia artık telefon modellerinde N, C, X gibi harfleri kullanmayacak. Piyasaya çıkacak yeni telefonlar 520, 640 gibi numaralara sahip olacak. Sayı büyüdükçe kalite, özellikler ve fiyat da artacak. Bu sayede tüketicilerin Nokia telefon modellerini görünce akıllarında aşağı yukarı bir fikir oluşacak.
Nokia 500

Advertisement