reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi CC9 Pro

108 megapiksel kameralı Xiaomi Mi CC9 Pro için atılan önemli adım

Uzun haftalar gündemi meşgul eden akıllı telefonlar Xiaomi Mi CC9 ve Mi CC9e yanına gelecek Xiaomi Mi CC9 Pro modeli için önemli bir adım atıldı.

Mi CC9 ve Mi CC9e ailesine dahil edileceği geçtiğimiz haftalarda müjdelenen yeni orta seviye model Xiaomi Mi CC9 Pro, kısa süre önce resmi kayıtlarda da kendisini gösterdi. Bu açıdan çok yakında resmi olarak lanse edileceği düşünülen model, bunlara göre gücünü oyun performansı yüksek orta düzey işlemci Snapdragon 730G‘den alıyor. Bu modelin özellikle kamera konusunda çok iddialı olacağı aktarılıyor. Çünkü telefonun arkasında Samsung imzalı 108 megapiksel bir kameranın olacağı iddia ediliyor. Dörtlü ya da yüksek olasılıkla üçlü kameranın merkezine konumlandırılacak bu kamera, telefonu görüntüleme konusunda kendi sınıfının liderliğine taşıyacak gibi görünüyor. Fiyat performans oranının çok yüksek olması beklenen telefon, firmanın Xiaomi Mi Mix Alpha modeli çıkana kadar 108 megapiksel kamera taşıyan ilk modeli olacak gibi duruyor. Bu da heyecan yaratıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi CC9 hangi detaylarla gelmişti?

Telefon 6,39 inç Full HD+ AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Gücünü Snapdragon 710 işlemciden alan cihaz, 18W hızlı şarj destekli 4.030 mAh pil üzerine kuruluyor. Telefonun arkasında üçlü kamera sistemi yer alıyor. Burada Sony IMX586 sensörlü 48 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel derinlik kameraları karşımıza çıkıyor. Bağlantı tarafında USB-C kullanan cihazın ön kamerası ise 32 megapiksel çözünürlüğe sahip. 3.5 mm kulaklık girişine sahip cihazın, oyun performansını artıran Game Turbo 2.0 özelliği de bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın gelecekten gelen modeli