reklamı kapat

POPÜLER

110 yıllık mazi; Rolls-Royce Spirit of Ecstasy

110 yıllık mazi; Rolls-Royce Spirit of Ecstasy

1911 yılından itibaren kullanımda olan resmi olarak hakları tescillenen Rolls-Royce Spirit of Ecstasy 110. yılını kutluyor.

Rolls-Royce Motor Cars, resmi amblemi Spirit of Ecstasy’nin 110. yıl dönümünü kutluyor. Tasarımın kullanım hakları 6 Şubat 1911’de tescil edilerek markanın tanımlayıcı bir özelliği ve dünyadaki en ünlü, ikonik ve arzu edilen lüks sembollerinden biri haline geldi. Uzun ve hikayeli hayatı boyunca neredeyse hiç değişmemiş olan Spirit of Ecstasy, Goodwood, Rolls-Royce Evi’nde üretilen her Rolls-Royce motorlu arabanın kaputunu süslüyor.

Zarafet ve enderlik; Rolls-Royce Spirit of Ecstasy

Aktarıldığı kadarıyla Spirit of Ecstasy tasarımı, heykeltıraş ve Illüstratör Charles Sykes tarafından işvereni, otomobil öncüsü ve Rolls-Royce’un ilk benimseyen Beaulieu’lu Lord Montague için yarattığı The Whisperer adlı bronz bir heykelcikten alındı. Şirketin otomotiv ve sanat dünyaları arasındaki temel bağı bugün hareketli resim sanatı dünyasının baş kahramanı markanın Sanat Programı MUSE ile devam ediyor. İlk Spirit of Ecstasy heykelcikleri yedi inç (yaklaşık 18 cm) yüksekliğinde bir heykeldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bugün, üç inç (7,5 cm) daha küçük olan bu heykelcik, motor çalışana kadar kaputundaki özel bir yuva içinde güvenli bir şekilde gözden uzak tutulurken, ‘yükselme’ olarak bilinen hassas bir şekilde tasarlanmış bir mekanizma ile sahneyi sorunsuz ve zarif bir şekilde aldı. Markanın CEO’su Torsten Müller konu hakkında, ” Güçlü bir sembol ; başarı, çaba ve itibar. Güzelliği, sadeliği, zarafet ve enderliği, müşterilerimizin Rolls-Royce otomobillerinde aradığı ve bulduğu her şeyi özetliyor.” ifadelerine yer verdi.

Audi e-tron GT seri üretim versiyonuyla karşımızda