reklamı kapat

POPÜLER

130 beygirlik yeni motor seçeneğine kavuşan 2018 Honda Jazz’ın öne çıkan özellikleri

15 Ağustos 2017

Avrupa’ya ilk kez sunulan 1.5 litrelik i-VTEC motor, ortalama tüketim değeriyle dikkat çekiyor.

Civic ve Accord‘un tanıtımını gerçekleştirmesinin ardından binek otomobil sınıfındaki en küçük üyeye yönelen Honda, operasyonunu tamamladı ve Jazz’ı üretime hazır bir formda karşımıza çıkardı. Markanın 130 beygir güç üreten 1.5 litrelik i-VTEC benzinli motorunu (ortalama tüketim 5,4l/100km) Avrupa pazarında ilk kez taşıyacak olan Jazz’da 102 PS güç üreten 1.3 litrelik i-VTEC motorun kullanımına devam edilecek.


Honda Jazz’ın dış bölümünde yaptığı değişimleri tek kelimeyle özetlemek gerekse bu kesinlikle “makyaj” olurdu. Beraberinde devrimsel nitelikte bir yeniliği getirmeyen yeni Jazz’ın ön bölümündeki ışıklandırma, ızgara ve tampon değişim kapsamında dikkat çeken parçalar arasında yer buluyor. Arka bölümünde öne nazaran çok daha az değişim barındıran Jazz’ın dış bölümündeki en karakteristik farkını eklenen “Gökyüzü Mavisi” isimli yeni renk seçeneği.


Geliştirme kapsamında “Dynamic” adıyla yeni bir donanım seçeneği de kazanan Jazz, 130 beygirlik yeni motorlar satın alınabilecek bu donanımla daha sportif bir kimliğe bürünüyor. Dış bölümde, tamponlardaki kırmızı bir şeritle kendini belli eden bu donanımda LED ışıklandırma, sis farı, marşpiyel ve 16 inçlik jantlar standart olarak gelirken içeride direksiyon ve vites bölümü deri döşemeye kavuşuyor. Yeni donanımın dışında; hız sabitleyici, ısıtmalı koltuk, otomatik yanan ışıklar, aktif fren sistemi, 7 inç’lik multimedya ekran, geri görüş kamerası, anahtarsız giriş ve çalıştırma, çarpışma uyarı, şerit takip ve uyarı, trafik ışık algılama gibi donanımlar Jazz’ın elini güçlendirecek parçalar arasında. Bagaj bölümündeki 354 litrelik hacim değeri değişmeyen Jazz’ın ilk gösterimi Frankfurt Otomobil Fuarı 2017 kapsamında yapılacak.

YORUMLAR