reklamı kapat

POPÜLER

MacBook Pro Netflix

14 ve 16 inç yeni nesil MacBook Pro’lar ile kamera da gelişecek

Çok merak edilen 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modelleri için yeni bilgiler gelmeyi sürdürüyor. Bu sefer kamera gündemde.

Apple M1X işlemcili 14 inç ve 16 inç ekranlı MacBook Pro modelleri için en son üçüncü çeyrek içerisinde seri üretime giriyor bilgisi gündemdeydi. Tam olarak eylül ayında gelecek gibi duran bilgisayarlar, son bilgilere göre güncellenmiş bir 1080P web kamerası taşıyacaklar.

MacBook’lardaki web kameralar günümüz için gerçekten kötü bir kalite sunuyor. Web kamera kalitesini yeni nesil 24 inç iMac ile ciddi şekilde artıran Apple, bunu MacBook Pro tarafında da yapacak gibi görünüyor. Bu da gerçekten güzel görünüyor.

Çünkü dizüstülerin kameraları en çok kullanılan donanımlar arasında yer alıyor. Apple’ın yeni MacBook’lara iPhone ve iPad’lerdeki gibi Face ID / Yüz tanıma getirmesi ise beklenmiyor.

12,9 inç iPad Pro gibi Mini-LED ekrana sahip olacak yeni MacBook Pro’lar ile biliyorsunuz tasarımı güncellenecek ve modellerin bünyelerine HDMI ve SD kart yuvası gibi portlar konulacak. Ayrıca ürünlerde şarj için mıknatıs temelli yeni MagSafe de kullanılacak.

Modellerin performansı da yeni Apple Silikon işlemci özelinde yüksek olacak. M1X isimli yeni Apple Silikon işlemci, sekiz farklı yüksek performanslı çekirdeğe ve iki adet düşük seviye / verimlilik odaklı çekirdeğe sahip olacak.

Apple’ın yeni işlemcisi söylendiği kadarıyla 16 ya da 32 adet GPU çekirdeği ile özelleştirilebilecek. Yeni işlemci ile aynı zamanda modeller 64 GB’a kadar RAM ile de donatılabilecek. Şu an M1 işlemci ile maksimum 16 GB RAM sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni nesil MacBook Pro modelleri ile başka ürünler de gelecek

Daha önce de aktardığımız üzere bunlar arasında dört farklı modelden oluşan iPhone 13 serisi yanında kesin olarak yeni akıllı saat Apple Watch Series 7 de olacak. Aynı zamanda etkinlik kapsamında yeni bir AirPods duyurusu da bekleniyor. Ancak bunun halen yüzde 100 kesin olmadığını belirtelim.

Bu arada Apple’ın elbette başka sürprizleri de olabilir. Örneğin dolu dolu geçecek gibi duran eylül etkinliğinde Apple Silikon işlemcili yeni nesil bir Mac mini de tanıtılabilir.

Aynı zamanda yine Apple Silikon işlemcili bir ufak boyutlu Mac Pro tanıtım da eylül ayı ihtimalleri arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın