reklamı kapat

POPÜLER

Model 1

Model 2

Model 3

1900’lü yılların yarış motosikletlerini hayata döndüren sınırlı üretim elektrikli bisiklet serisi

İsviçre merkezli bir girişim tarafından hayata geçirilen seri, tek bir tasarım felsefesini üç farklı gövdede buluşturuyor.

Son dönemlerdeki favorilerimiz arasında yer alan elektrikli bisikletlerin örneklerini gördükçe tasarımın sınırlarının ne kadar zorlanabildiği aklımıza geliyor. Özellikle retro tasarım diliyle bir araya getirilen örnekleriyle gönlümüzü kazanan bu sınıfa dahil olan son üyenin doğum yeri İsviçre olarak radarımıza takıldı. 8,5 milyon nüfuslu bir ülkeden tüm dünyanın dikkatını çekme potansiyeline sahip bir iş çıkartan Düsenspeed ekibi üç farklı bisiklet modeliyle kullanıcılarla buluyor. Her biri farklı sınırlı üretim adediyle satışa sunulan özel üretim bisikletler tasarım detayları kullanıcılarını 1900’lü yılların ilk dönemlerine götürmeyi vadederken, başarılı teknik değerleriyle bu hissiyat uzun menzille bir araya geliyor. Merkezi Bern’de yer alan şirket aynı zamanda elektrikli deniz taşıtları üzerinde geliştirme yaptığını belirterek detaylara geçelim.

Model 2

Model 3


Düsenspeed ekibinin sunduğu ürünlerden ilki olan Model 1, tasarımlar arasında zaman yolculuğunu en çok hissettiren olarak ön plana çıkıyor diyebiliriz. Karbon fiber gövdeden üretilen bisikletin ağırlık değeri sunulan batarya paketi ve aksesuarlara göre 22 ile 30 kilogram arasında değişiklik gösteriyor. 1800Wh ile 200Wh arasında değişiklik gösteren iki batarya seçeneğine sahip olan 80 Nm torka sahip Model 1’in menzil değeri kullanım şekline göre 200 kilometreye kadar yükselebiliyor ki bu değerin hiç pedal kullanmadan yakalanabilmesi de oldukça başarılı. Cafe Racer formunda olan Model 2 ise monokok şasi üzerine geliştiriliyor. Toplam ağırlığı 5,5 kilogram olan bisiklete en yüksek değerleri vadeden batarya paketi eklendiğindeyse bu ağırlık 48 kilograma kadar yükselebiliyor. Bisikletin verilen maksimum hız değeriyse 160 km/s gibi ciddi seviyelerde geziniyor. Ailenin üçüncü ve son üyesi olan Model 3 ise dağ bisikleti formunda. 1200Wh’lık batarya paketiyle 25 kilogram toplam ağırlığı bulunan bisikletin tork değeri 50 Nm olarak paylaşılıyor. Tamamı el üretimi olarak sahiplerine teslim edilecek olan seride Model 1’in üretim rakamı 222, Model 2’nin ise 164 olarak değişiklik gösterecek.