reklamı kapat

POPÜLER

samsung

2019’da akıllı telefonlarda beklenen trendler neler?

Bu yıl da diğer yıllarda olduğu gibi akıllı telefonlar için hareketli bir yıl oldu. Samsung, Galaxy S9, Galaxy S9+ ve Galaxy Note 9 modelleriyle, Huawei ise P20 serisiyle başarılı bir yıl geçirdi.

Apple önümüzdeki günlerde tanıtacağı yeni iPhone modelleriyle pazara sıkı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. 2018 yılının bitmesine daha bir süre olsa da teknoloji dünyası 2019 yılında piyasaya sürülecek modellere kilitlenmiş durumda. 2019 yılında piyasaya sürülecek akıllı telefonlarda ne gibi trendler olacağını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Önümüzdeki yıl piyasaya sunulacak telefonlarda en dikkat çekici özelliğin katlanabilir ekran olmasını bekliyoruz. Katlanabilir ekranlı telefonun ilk olarak Samsung tarafından duyurulacağı konuşuluyor. Huawei’nin de sürpriz yaparak katlanabilir ekranlı telefonunu tanıtma ihtimali bulunuyor. OLED teknolojisine sahip olacağı ifade edilen katlanabilir ekranın fark yaratması bekleniyor. Katlanabilir ekran kadar 2019’da beklenen bir diğer teknoloji ise parmak izi sensörünün ana ekrana entegre edilecek olması. Galaxy S10 modelinde parmak izi sensörünün ana ekrana entegre edileceği iddia ediliyor. 4G’den çok daha hızlı internet hızı vadeden 5G teknolojisi, üçlü kamera sistemi ve AR konusundaki yapılacak geliştirmeler 2019’da beklenen diğer yenilikler arasında. Apple’ın önümüzdeki yıl piyasaya sunacağı iPhone modellerine üçlü kamera sistemini getirmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019’da piyasaya sunulacak telefonlar çok daha gelişmiş kameralarla gelecek

3D algılayıcı kameralar sayesinde telefonların çok daha gelişmiş yetenekler sunacağı dile getiriliyor.

İlginizi çekebilir

2018’in en ilginç akıllı telefonu