reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklayan Samsung, katlanabilir ekranlı telefonuyla iddialı geliyor

Bu yıl piyasaya sürdüğü Galaxy S9 ve Galaxy Note 9 modelleriyle kullanıcıların beğenisini toplayan Samsung, önümüzdeki yıl satışa sunacağı katlanabilir ekranlı ve 5G’li telefonlarla gelirlerini artırmayı planlıyor.  Samsung bu yılın üçüncü çeyreğine ait raporu kamuoyuyla paylaştı.

Samsung tarafından paylaşılan bilgilere göre şirket, üçüncü çeyrekte 15,45 milyar dolar faaliyet karı elde etti. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi şirketin en büyük gelir kaynaklarından biri çip geliyor. 12 milyar dolar kar elde eden şirket büyük bir başarıya imza attı. Üçüncü çeyrekte yüksek rekor elde eden şirketin toplam geliri bellek ürünlerinin ve OLED panellerinin güçlü satışı nedeniyle yıllık bazda artış gösterdi. Ekran Paneli İşletmesi için, LCD pazarındaki arz-talep koşullarına rağmen, büyük müşterilere esnek OLED panellerin daha yüksek satışları sayesinde kazançlar bir önceki yıla göre artmıştır. Çeyrek bazda, esnek OLED panel kapasitesinin artan kullanımı nedeniyle kazançlar önemli ölçüde büyüdü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirket önümüzdeki yıl gelirlerini artırmayı planlıyor

Güney Koreli şirket, önümüzdeki yıl piyasaya süreceği yeni ürünlerle yeni rekorlar kırması bekleniyor. Şubat ayında tanıtılmasını beklediğimiz Galaxy S10, Galaxy Note 10 ve katlanabilir ekranlı Galaxy F modelleriyle kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanan Samsung aynı zamanda diğer şirketlere sağlayacağı erkanlarla da gelirlerini artıracağını söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir

En yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli Galaxy Note 9