reklamı kapat

POPÜLER

kredi paketi

Otomotiv, beyaz eşya, mobilya ve konutta önemli KDV ve ÖTV indirimleri

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Vergi Denetim Kurulu Strateji Değerlendirme toplantısında konuştu ve önemli KDV ve ÖTV indirimlerinin müjdesini verdi.

Halkın alım gücünü ciddi şekilde düşüren ÖTV ve KDV konusunda önemli bir gelişme yaşandı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Vergi Denetim Kurulu Strateji Değerlendirme toplantısında otomotiv, beyaz eşya, mobilya ve konutta ciddi indirimler yapılacağını açıkladı. Yarından itibaren geçerli olacak indirimler şu şekilde karşımıza çıkıyor:

  • – Konut satışlarında KDV oranları yüzde 18’den 8’e indiriliyor.
  • – Tapu harçları yüzde 4’ten yüzde 3’e indirililiyor.
  • – Mobilyada KDV yüzde 18’den yüzde 8’e iniyor
  • – Beyaz eşyada “yıl sonuna kadar” ÖTV 0’a iniyor.
  • 1600 CC altı motorlu araçlarda ÖTV uygulamasında 15’er puanlık indirim yapılıyor.
  • – Ticari araçlarda KDV yüzde 18’den yüzde 1’e indiriliyor.

Berat Albayrak tarafından açıklanan KDV ve ÖTV indirimleri oldukça önemli

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ayrıca “Yeni dönemde maliye alanında özellikle ortaya koyduğumuz hedeflere ulaşmak, reformları hayata geçirmek için VDK’yı yeniden kurgulayacağız” açıklamasını yaptı. Buna ek olarak bakan, “Ekonomide tüm göstergelerde oldukça pozitif gelişmeler sağladık. Kurdaki köpük denilen seviyenin de ekim ayı enflasyonu ile kırılmaya başladığını görüyoruz. Fiyatlamalardaki negatif dalgalanmayı kırmak için enflasyonla mücadele programı başlatmıştık. Destek veren STK ve kurum sayısı 2 bin 500’ü aştı. Kurda ve faizdeki trend aşağı yönlü oldukça buradaki indirim oranlarının yüzde 10’un üzerine çıkmaya başladığını görmekten memnuniyet duyuyorum” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni dizüstü bilgisayar modeli MacBook Air