reklamı kapat

POPÜLER

Brex

22 yaşındaki iki gencin kurduğu milyar dolarlık şirket: Brex

Brex isimli milyar dolarlık şirketin iki patronu da sadece 22 yaşında. Şirketin kısa sürede bu kadar değerlenmesi ise patronların yaşlarının küçük olmasından daha şaşırtıcı.

İnsanın hayallerine ulaşma yolculuğunda gerekli olan yakıtın tutku olduğu söylenir. Eğer gerçekten bir işe karşı tutku besliyorsanız o işe giriştiğinizde işte başarılı olma şansınız yüksek demektir. 16 yaşında arkadaş olan Brezilyalı iki genç, bu cümlelerin doğru olabileceğini bir kez daha kanıtlıyor. Henrique Dubugras ve Pedro Franceschi, çocukluktan beri hack olaylarına ilgi duyuyordu. Hatta öyle ki “Jailbreak” ile alaklı Franceschi, Apple’dan yasal bir uyarı bile almıştı. Ortaya çıkan riskler üzerine iki gencin aileleri onlardan bu tarz işlerle aralarına mesafe koymalarını istese de gençler bunu asla dinlemedi. Şimdiyse çocukluktan bu yana çok şey değişti ve bu gençler artık 1,1 milyar dolarlık Brex şirketinin iki sahibi. Üstelik bunu 2 seneden kısa süre içerisinde başardılar ve şu an kendilerine destek verenler arasında PayPal’in kurucuları dahi var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Brex ne yapıyor?

Brex, iş hayatına yeni atılmaya hazırlanan girişimcilere ticari kredi kartları sağlıyor. Üstelik girişimciler, Brex’ten maddi destek alabilmek için herhangi bir kefil bulma ve depozito ödeme gibi engellerle de karşılaşmıyor. Dubugras ve Franceschi, okul yıllarındayken ileride yapacakları işler hakkında bir dizi planı hayata geçirmeye çalıştıklarında en çok maddi anlamda zorlandıklarını anlatıyor. Bankalar dahil kimsenin genç yaştaki iki girişimciye maddi yardım yapmaya gönüllü olmadıklarını söyleyen gençler, genç girişimcilere maddi desteği şimdi şirketleriyle kendileri sağlıyor. Üstelik Brex kartlarında girişimcilere tanınan limit, diğer bankalarınkine kıyasla yaklaşık 10 kat daha yüksek. İki genç patronun hedefiyse bu başarıyla sınırlı değil. Gençler, ticari kredi kartlarının hepsini Brex’e çevirerek sektörde söz sahibi olmak istiyor.

İlginizi çekebilir

YouTube’da hem para kazanma hem de harcama üzerine kurulu yeni dönem