reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli otomobil

Karşınızda 18 yaşında kendi elektrikli otomobil modelini yapan genç

Otomobil sektörünün geleceğinde elektrikli otomobiller yer alıyor. Birçok firma kendi elektrikli otomobil modelini geliştiriyor ve bu alanda söz sahibi olmaya çalışıyor. Bu fikri çok seven Adam Lansing ise firmaları aradan çıkartarak kendi elektrikli otomobilini kendisi yapıyor.

Bu amaca tam 12 yaşında başlayan ve 18 yaşına geldiği günümüzde kendi elektrikli otomobilini üretmeyi başaran Adam Lansing, büyük bir başarı örneği. Atıl durumdaki 1980 model Toyota Celica otomobili tamamen elektrikli hale getiren Lansing‘in, otomobil için gereken parçaları toplaması tam 2 yıl sürmüş. Her şey doğru çalışana kadar 2 yıl boyunca aracı 52 kez yeniden oluşturan genç, otomobil üzerinde bazen günde 20 saat boyunca çalışmış. Ailesi ve kız arkadaşından gördüğü destek ile başarıya ulaşan Lansing, süreçte elbette bazı yardımlar da almış. Örneğin projeye sponsor olan firmalardan Plasma Boy Racing, 30 kilovat saatlik lityum demir fosfat pili sağlamış. Şu an sorunsuz şekilde çalışan aracın, tek şarjla 200 km yol yapabildiği belirtiliyor.

Elektrikli otomobil sevdası işe de dönüşmüş

Söylendiği kadarıyla liseden yeni mezun olan Adam Lansing, kendi şirketini kurmuş. Bu şirket ile benzinli otomobilleri tamamen elektrikli hale getirmek istediği söylenen genç adam, gerçekten büyük bir başarı örneği oluşturuyor. Şirketine Hawkeye Innovations adını veren Lansing, bakalım işleri büyüterek hayatını bu şekilde devam ettirebilecek mi?