reklamı kapat

POPÜLER

Peugeot

25 ülkede rekor; Peugeot 2020 yılı küresel satış karnesini açıkladı

Pazardaki daralmaya rağmen 2019’a göre ciddi bir başarı yakalayan Peugeot, krizlerle dolu bir yılı kendi tarafında umutla kapattı.

2020 yılının geride kalmasıyla birlikte otomobil üreticilerinin karneleri de kendisini göstermeye devam ediyor. Furyaya dahil olan Peugeot, kendi içerisindeki istatistikleri paylaştı. 2020 yılında büyüme ivmesini sürdüren Fransız üretici küresel bazda siparişlerini artırmayı başardı. Altı bölgenin beşinde pazar payını yukarıya taşıyan markanın 25 ülkede satış adedi veya pazar payı rekoru kırması da satır başları arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ayrıntılarıyla Peugeot cephesinin 2020 karnesi

Açıklanan listenin detaylarıyla markanın siparişlerini 2019 yılına göre yüze 15 artırdığını görüyoruz. Altı bölgenin beşinde artırılan pazar payı oranlarıysa; Avrupa: +0,1 puan, Orta Doğu-Afrika: +0,6 puan, Avrasya: +0,1 puan, Hindistan ve Asya Pasifik: +0,1 puan ve Latin Amerika olarak şekillendi. Peugeot’nun pay rekoru kırdığı ülkeler ise; Fransa, İspanya, İtalya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Japonya, Portekiz, Norveç, Ukrayna, Asean, Estonya, Slovenya, Yunanistan, İrlanda, Mısır, İzlanda, Bolivya, Kolombiya, Ekvator, Peru, Dominik Cumhuriyeti, Meksika, Güney Afrika, Arabistan ve Letonya olarak tabloya yansıdı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Markanın modellerinden beşi, Avrupa’nın en çok satan araçlar listesinde podyumda yer alıyor. Sırasıyla 208, 2008, 3008, Rifter ve Partner başı çekiyor. Peugeot’nun sattığı araçların üçte birinin üst donanımlarda oluşu da dikkat çekiyor. Avrupa’da satılan 10 araçtan bir tanesinin elektrikli versiyon olması da atılan adımlara geri dönüşlerin alındığının da kanıtı niteliğini taşıyor. Marka internet satışlarında da beklendiğinden fazlasını buldu. Verilerde özellikle İngiltere ve Fransa’da Nisan 2020’de umut vaat eden sonuçlarla sürecin başlatıldığına değiniliyor. Nisan 2021’in sonunda Almanya, İspanya, İtalya, Hollanda, Belçika, Portekiz ve Avusturya’da da bu hizmet başlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 yılıyla ilgili açıklamalarda bulunan CEO Jean-Philippe Imparato; “Müşteriler tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanan elektrikli ürün yelpazesinin başarısını görmek gerçekten de gurur verici. Bu performansı, stratejik hamlelerimize ve özellikle bu zorlu dönemde ekiplerimizin sergilediği çabalara borçluyuz. 2021 çok zorlu bir yıl olacak. Yıla yılın ilk yarısında satışa sunacağımız ve olağanüstü performansı kadar 46 gr CO2 emisyon değeriyle de dikkat çeken 508 PEUGEOT Sport Engineered ile başlayacağız.” ifadelerine yer verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video

Devrimsel özellikleriyle yeni 2008 ile tanışın