reklamı kapat

POPÜLER

Comikon İstanbul

3. Comikon İstanbul’un heyecan uyandıran katılımcıları

Üçüncüsü düzenlenen Comikon İstanbul Festivali bu yıl da birçok sürpriz etkinlikle ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor! Festivalin katılımcıları ise oldukça dikkat çekici.

Comikon İstanbul dünyanın bütün büyük metropollerinde uzun yıllardır yapılmakta olan comic convention etkinliğini İstanbul’a taşıyor. Bu doğrultuda yetenekli gençlerin uluslararası tanınırlık kazanmasını ve dünya çapında ustalarla bir araya gelerek vizyon kazanmalarını amaçlıyor.Geçtiğimiz yıllarda öne çıkmayı başaran Comikon İstanbul bu yıldan itibaren daha merkezi bir mekâna taşınarak Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi’nde düzenlenecek. Etkinlik tarihleri ise 19-20 Ekim olarak belirlendi.

Anime dünyasının devleri

Naruto, Boruto, One Punch Man, Fairy Tail, Bleach, Soul Eater, Evangelion, Gintama, Pokemon, Yu-Gi-Oh gibi dünyaca ünlü serilere imza atan önemli bir anime üreticisi olan TV TOKYO, orijinal anime ürünlerini ve V-Tuber (Virtual Youtuber) teknolojilerini anime severlerin beğenisine sunacak.

Doraemon, MonsterZ MATE, GUNDAM, BATMAN NİNJA, Berserk, Altair: A Record of Battles, Little Witch Academia, Space Battleship Yamato 2199: Odyssey of the Celestial Ark gibi çok sayıda önemli anime yapımında yer almış bir stüdyo olan Asurafilm Comikon’a konuk olacak. Asurafilm hem tecrübeli animatör ve prodüktörleriyle Japon anime endüstrisini anlatacak hem de genç yeteneklerin portfolyolarını inceleyerek yetenek avına çıkacak.

Asurafilm’in kurucusu Shigetaka Mochizuki ve kendine has tekniği ile ejderha çizerek tüm dünyayı dolaşan genç çizer Yumeshi de dikkat çeken katılımcılar arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

V-Tuber teknolojisi Comikon İstanbul 2019’da

Modellemesi yapılan bir animasyon karakterinin ekranda sunuculuk yaptığı V-Tuber teknolojisiyle yaratılan sanal youtuberlar dünyaca ünlü yıldızlar haline geliyorlar. Merchandising potansiyeli taşıyan V-tuber yıldızları Hatsune Miku gibi hologram şarkıcıların müthiş başarılarının ardından Asya’dan başlayarak yükseliyor. V-tuberların nasıl yaratıldığını bizzat görmek isteyenler veya bu teknolojiyi kullanarak kendi yıldızlarını yaratmak isteyen girişimciler için kaçırılmayacak bir fırsat Comikon’da ilgilileri bekliyor olacak.

Onur konuğu Satoshi Shiki

Ünlü mangaka Satoshi Shiki Attack On Titan serisini nasıl çizdiğini, nasıl mangaka olduğunu anlatacak ve live-draw oturumunda bir mangakanın nasıl çizdiğini canlı olarak gösterecek. Ayrıca, bu oturuma katılacaklar arasında yapılacak çekilişle bir katılımcıya imzalı, orijinal çizimini hediye edecek!! Bu oturumu kaçıranlar pişman olabilir! Satoshi ayrıca bir konuşma yapacak ve imza verecek.

Tüm bunların yanı sıra Fransa’nın en büyük çizgi roman yayınevlerinden Edition Soleil’in baş editörü Jean Wacquet, çizgi roman sanatçısı olmak isteyen yetenekli gençleri arıyor. Wacquet hem başarılı bir portfolyonun nasıl olması gerektiği konusunda seminer verecek, hem de uluslarası düzeyde çizer olmak isteyenlerle tanışarak portfolyolarını değerlendirecek.