reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli bisiklet: Delfast Top 3.0i

320 km menzil, 80 km/s hız ve 182 Nm tork sunan elektrikli bisiklet: Delfast Top 3.0i

Delfast firmasından sınırları zorlayan yeni bir elektrikli bisiklet daha geldi. Bu sefer Delfast Top 3.0i karşımıza çıkarıldı.

Delfast, elektrikli bisiklet pazarının gerçekten en iddialı firmaları arasında yer alıyor. Şirketin yeni tanıttığı bisikleti Delfast Top 3.0i, direkt olarak daha önce gelen ve pazara sunulan Delfast Top 3.0 üzerine kuruluyor. Modelin isimsel olarak taşıdığı “i” takısı kazandığı akıllı özelliklerden geliyor. Bisiklet artık gelişmiş bir yerleşik bilgisayar sistemine ve birçok konuda bilgi veren bir mobil uygulamaya sahip. Teknik olarak bakarsak model, arkasında yer alan tam 5.000W güç verebilen elektrik motoruyla 80 km/s gibi oldukça yüksek bir hıza çıkılmasına imkân tanıyor. Bu açıdan adeta bir motosiklet gibi olan Top 3.0i, menzil konusunda da birçok rakibini açık ara farkla geride bırakıyor.

Bisikletteki 72-V 47-Ah Li-ion pil paketiyle tam 320 km menzil elde edilebiliyor. Ancak bu rakam çok düşük hızda pedal desteğiyle mümkün oluyor. Daha gerçekçi yüksek hızlı menzilin ise yine çok yeterli 180 km seviyesinde olduğu belirtiliyor. Önde çift arkada disk frenlerin kullanıldığı Gates Carbon Drive kayış ile aktarım yapan bisiklet, motosiklet sınıfı süspansiyon sistemleri ve donanımıyla oldukça ses getiriyor.

Akıllı altyapısında 4G bağlantı desteği bulunan ve anlık topladığı verileri şirketin sunucularına göndererek olası sorunların yaşanmadan ortadan kaldırılmasına aracılık eden ürün, yerleşik GPS birimini hırsızlık ve navigasyon için kullanıyor. Bluetooth ile telefonlara bağlanan elektrikli bisiklet, büyük sayılacak renkli bir ekrana sahip ve aynı zamanda gidonunda bir telefon tutacağıyla getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik özellikleriyle bağlı olarak 70 kg gibi yüksek bir ağırlığı olan Delfast Top 3.0i, ilk sürüm gibi çok pahalı bir seçenek konumunda. Tam 7 bin dolarlık bir yurt dışı fiyatı olan bisiklet, fiyatı pahalı olmasına rağmen geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Bu kitle arasında kolluk kuvvetleri de yer alıyor ve bisikletin örnekleri savaş sahalarında dahi görülüyor.

Delfast Top 3.0i elektrikli bisiklet yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın