reklamı kapat

POPÜLER

320 km menzil, 80 km/s hız sunan elektrikli bisiklet: Delfast Top 3.0

320 km menzil, 80 km/s hız sunan elektrikli bisiklet: Delfast Top 3.0

Delfast firmasından sınırları zorlayan yeni bir elektrikli bisiklet daha geldi. Gelin pazarın en iddialılarından Delfast Top 3.0 ile birlikte tanışalım.

Delfast, elektrikli bisiklet pazarının gerçekten en iddialı firmaları arasında yer alıyor. Şirketin yeni tanıttığı bisikleti Delfast Top 3.0, başlıkta da belirttiğimiz gibi arkada yer alan tam 5.000W güç verebilen elektrik motoruyla 80 km/s gibi oldukça yüksek bir hıza çıkılmasına imkan tanıyor. Bu açıdan adeta bir motosiklet gibi olan Top 3.0, menzil konusunda da nefes kesiyor. Çünkü bu modeldeki 3,5 kWh pil paketiyle tam 320 km menzil elde edilebiliyor. Ancak bu rakam çok düşük hızda pedal desteğiyle mümkün oluyor. Daha gerçekçi yüksek hız menzili ise yine inanılmaz sayılacak 175 km seviyesinde yer alıyor. Önde çift arkada tek bir disk frenin kullanıldığı bu uçuk bisiklet, motosiklet sınıfı süspansiyon sistemleri ve donanımıyla oldukça ses getiriyor. Top 2.0’dan farklı olarak zincir değil karbon kayış kullanan Delfast Top 3.0 elektrikli bisiklet, tahmin edebileceğiniz üzere hiç ama hiç ucuz değil. Modelin fiyatı tam 6.800 dolar seviyesinde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Delfast Top 3.0 ile Delfast The Prime 2.0 modeli birbirlerine benziyor 

3.3 kWh boyutundaki pil paketiyle 14-21 km/s hızda tam 394 km menzil sunan Delfast The Prime 2.0, hızı 45 km/s seviyesine çıktığı zaman ise 160-240 km arasında değişen menzil getiriyor. Arkasında 1.5 kW gücünde bir elektrik motoru yer alan bisiklet, gelişmiş süspansiyon sistemlerine sahip ve lastikleriyle araziye de rahatlıkla girebiliyor. Aydınlatma ve ayna sistemleriyle de donatılan The Prime 2.0, birçok farklı özelleştirmeye de sahip. Sınırlar kaldırıldığı zaman tam 60 km/s hıza çıkabildiği aktarılan elektrikli bisiklet, bu hızda güvenli ve kısa mesafe duruş için ön ile arkada disk frenler kullanıyor.

İlginizi çekebilir

Bu da 200 km menzil sunan başka bir iddialı model