reklamı kapat

POPÜLER

Aston Martin DB5 Junior

337 bin TL’lik “çocuk aracı” Aston Martin DB5 Junior ile tanışın

Çocuklara özel olarak hazırlanan en özel araçlardan birisi kesinlikle Aston Martin DB5 Junior oldu. İşte model hakkında dikkat çeken detaylar;

Dünyanın en özel araçlarını üreten firmalarından Aston Martin, bu sefer karşımızda 2021’de üretime girecek ve tam 46 bin dolara satılacak DB5 Junior ile bulunuyor. Çocuklara özel birçok diğer araçtan çok daha büyük olan ve efsane DB5 ile aynı göz alıcı tasarıma sahip olan üstü açık DB5 Junior, aktarıldığı kadarıyla toplam 1.059 adet üretilecek bir seçenek konumunda yer alıyor. The Little Car Company ortaklığında hayat bulan araç, aktarıldığı kadarıyla tam 15 ayda geliştirilmiş ve gücünü 6,7 beygir gücünde elektrik motorundan alıyor. Saate 50 km hıza çıkabildiği aktarılan bu model, her ne kadar çocuklar için hazırlanmış olsa da aslında direkt olarak Aston Martin tutkunu zengin insanlara hitap ediyor. Çok zengin kişilerin bile bu aracı çocuklarına kullandırmayacağı tahmin edilirken, beklendiği üzere klasik aracın aydınlatma sistemleri de aktif olarak çalışıyor. Bu arada aracın bir de tam 59 bin dolarlık DB5 Vantage Junior versiyonu da 2021’de “çocuklar” için yollarda olacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aston Martin DB5 Junior çok dikkat çekerken, çocuklara özel son araçlardan birisi de McLaren Senna için hazırlanmıştı

McLaren kısa süre önce efsane otomobil modeli Senna’nın çocuklara özel versiyonunu tanıttı. Daha önce başka araçları için de bu versiyonlardan hazırlayan firma, bu yeni model için yurt dışında yaklaşık 496 dolarlık fiyat istiyor. Çocuklar için olan ancak McLaren F1 takımı pilotu genç isim Lando Norris‘i de alabilen bu araç, otomobil tutkunu babaların çocuklarını çok sevindirecek gibi görünüyor. Bu model için beş farklı renk seçeneği sunan McLaren, ufak Senna’yı elbette elektrikli bir altyapı üzerine kuruyor. Aracın 3 ila 6 yaşındaki çocuklar için uygun olduğu da belirtiliyor. Bu aracı çocuğu için değil kendisi için alanların çok olacağı düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir

Son dönemde gördüğümüz en özel araç