reklamı kapat

POPÜLER

tek tekerlekli elektrikli kaykay: Onewheel GT

50 km menzile sahip tek tekerlekli elektrikli kaykay: Onewheel GT

Elektrikli kaykay modelleri artık çok gündeme gelmiyor ancak pazardan silinmiş değiller. Onewheel GT modeli alanı güncelleyen seçenek oldu.

Future Motion tarafından tanıtılan elektrikli kaykay Onewheel GT, özellikle menziliyle dikkat çekiyor. Açıklamaya göre lityum-iyon pil paketiyle 50 km menzil getiren model, bu sayede birçok benzerini geride bırakıyor.

Yapısı gereği çok fazla denge sorunu yaşatmayan model, 2.200 dolarlık bir fiyata ve zorlu şartlara dayanıklı bir gövdeye sahip. Yerleşik aydınlatma sistemiyle gece kullanımına da uygun olan ürün, Future Motion firmasının açıklamasına göre sınıfının ilk 3 beygir güç üreten seçeneği konumunda yer alıyor.

Bu arada firmadan bir de 28 km menzil sunan Pint’in yenisi Pint X modeli gelmiş durumda. Bu aşağıda görebileceğiniz model de tek tekerlekli elektrikli kaykay formunda görev yapıyor. 28 km/ hıza çıkabilen Pint X, daha çok şehir içerisinde kısa mesafeli genel kullanıma odaklanıyor. Bu versiyon için 1.400 dolar verilmesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli kaykay Onewheel GT herkese hitap etmiyor

Ortak olarak akıllı telefon bağlantısı bulunan ve bu sayede sürüş detayları özelleştirilebilen modeller, yapıları gereği vücut ağırlığının kontrolü ile hareket ettiriliyorlar.

Son dönemde elektrikli kaykayların popülerliği çok iyi durumda değil. Kişiler daha konforlu ve güvenli olmaları nedeniyle artık daha çok elektrikli bisiklet modellerine yöneliyorlar.

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi