reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Pura 70 Ultra
Huawei Pura 70 Ultra

_cuva

Huawei Pura 70 Ultra
Huawei Pura 70 Ultra

Huawei Pura 70 Ultra

_cuva

_cuva

Dünyanın en iyi kameralı telefonu Huawei Pura 70 Ultra ile çekilmiş fotoğraflar [Galeri]

 - Güncelleme: 25 Mayıs 2024 09:55

Kamera performansıyla sınırları zorlayan Huawei Pura 70 Ultra ile İstanbul’un çeşitli yerlerinde fotoğraflar çektik. Farklı ışık koşullarında test ettiğimiz telefonun kameraları sundukları performansla bizden tam not almayı başardı.

Mobil fotoğrafçılıkta yeni bir dönemi başlatan telefon  dünyaca ünlü DxoMark tarafından dünyanın en iyi kameralı telefonu olduğu belirtiliyor.  DSLR fotoğraf makinelerinde yaşadığımız deneyimle benzer bir performans elde ettiğimiz telefon dış mekanda, iç mekanda ve düşük ışıkta çektiğimiz tüm fotoğraflarda dört dörtlük bir performans sergiledi. Her türlü aydınlatma koşulunda çok başarılı bir performans gösteren telefon pozlama ve renk konusunda da çok iyi işe imza atıyor. Otomatik netleme konusunda da bizim beklentimizi fazlasıyla karşılayan telefon 3.5 kat optik ve 100 kat dijital yakınlaştırma yapabiliyor. Farklı yakınlaştırma aralıklarında çektiğimiz fotoğraflarda üst düzey bir deneyim elde ettiğimiz telefon yakınlaştırma deneyiminde de sınıfının en iyisi. 35 kat makro yakınlaştırma ile, 5 santimetreye kadar dikkat çekici fotoğraflar çekmek mümkün. Çektiğimiz makro fotoğraflarda da keskin ve detaylı fotoğraflar üreten ana kamera 50 megapiksel çözünürlüğünde. Sensör tabanlı optik görüntü sabitleme özelliğiyle gelen Ultra Işık Alan Teleskobik Kamera, f/1.6-4.0 diyafram aralığına sahip. 2024 yılında satılan çoğu üst düzey telefonda ufak kamera sensörleri tercih edilirken Pura 70 Ultra’da 1 inç boyutunda bir kamera sensörü yer alıyor. Daha büyük bir kamera sensörü sayesinde kameraya daha fazla ışık giriyor ve daha fazla ışık ise çok daha kaliteli fotoğraflar çekilmesine imkan tanıyor. Ana kameranın fark yaratan noktalarından biri de ileri geri hareket edebilmesi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Pura 70 Ultra modelinin kampanyalı fiyatı ne kadar?

Her kamera açılışına mekanik bir ses eşlik ediyor. Huawei sıra dışı olan bu kameranın 300 bin kez ileri geri yönde başarılı bir şekilde hareket ettiğini belirtiyor. Telefonda yer alan kamera ve Huawei XD hareket motoru ile saatte 300 kilometre hızla hareket eden nesneler net bir şekilde çekilebiliyor. Telefonun Türkiye’deki ön siparişe özel kampanyalı fiyatı ise 69.999 TL.

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

İLGİLİ HABERLER