reklamı kapat

POPÜLER

70’lerin oyun modası geri geliyor

Zamanının piyasasını kasıp kavuran Arcade oyunlar geri geliyor. Şirin tasarımı ile dikkat çeken Curvy, oyun evreninde zaman yolculuğu yapmak isteyenler için güzel bir seçenek olabilir.

70’ler ve 80’lerdeki oyun piyasasının hakimi olan Arcade oyunlara tekrar erişim imkanı sağlayan, aynı zamanda retro tasarımı ile de bizi o yıllara götüren oyun kabini Curvy’nin meraklıları tarafından ilgi göreceği kesin. Dış tasarım hatları ile de bizi o yıllara götüren cihazda dikkat çeken diğer bir kısım ise tuşlarının yanında Joystick’in konumlandırılmış olması.

8bitdo firması henüz cihazla alakalı net bir bilgi paylaşmadı ve özelliklerini gizli tutuyor. Dolayısı ile biz içerisinde hangi oyunların olup hangilerinin olacağını bilmiyoruz. O yıllarda öne çıkmış; Street Fighter, Pacman gibi oyunların ise olacağına kesin gözü ile bakılıyor. Cihazın henüz fiyatı ile alakalı belirlenmiş mevcut bir rakam yok. Fiyatının dışında kafaları en çok kurcalayan nokta ise, cihazın oynanış sırasında kullanıcıya ne derece sağlıklı hizmet edebileceği. Ayaklı tasarımından ötürü oyun sırasında kontrol tecrübesinin nasıl olacağı ve konumlandırıldığı yerde ne seviyede sabit kalacağı da merak edilen noktalardan bir tanesi.

İLGİLİ HABERLER