reklamı kapat

POPÜLER

GIF ile oyun yapma

Birkaç saniyede GIF kullanarak mini oyun yapma [Nasıl yapılır?]

Giphy pek çok kullanıcının hoşuna gideceği yeni servisini açıkladı. Giphy Arcade, GIF kullanarak mini oyun tasarlamayı mümkün kılıyor.

Yeni Giphy servisi Giphy Arcade, GIF kullanımını kökten değiştirebilecek eğlenceli ve yeni bir sistemi kullanıcılarla buluşturuyor. Hayli zengin bir veri havuzu bulunan firma artık kullanıcıların GIF’lerle kendi mini oyunlarını geliştirmelerini mümkün kılıyor. Kendi oyununu yapma kategorisinde sistem size belli başlı popüler oyunların tarzını taslak olarak sunuyor. Örneğin Flappy Bird, tuğla kırma, engelli koşu gibi 10 farklı oyun taslağı bulunuyor. Bu taslaklardan birini seçtikten sonra ilk olarak oyunun kahramanını belirliyorsunuz. Bunun için veri havuzundaki GIF’ler arasında arama yapabilirsiniz. Daha sonra oyundaki varsa diğer elementleri yine GIF havuzundan yararlanarak belirliyorsunuz. Oyun için sunulan kütüphaneden bir arka plan ve müzik dahi seçmek mümkün oluyor. En son oyunun adnı da belirleyip mini oyunu oluşturabiliyorsunuz. Bu oyunu bağlantı adresiyle arkadaşlarınızla paylaşmak mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GIF oyunları için hazır kütüphane de mevcut

Bu kadar uğraşmak istemiyorsanız kütüphanede diğer kullanıcıların hazırladığı oyunları da oynayabilirsiniz. Hatta bazı oyunların birden fazla bölümü dahi bulunuyor. Tabii oyunların çok kısa sürdüğünü belirtelim. Yine de eğlenceli ve keyifli bir deneyim sunduğu kesin. Özellikle seçtiğiniz GIF’lere bağlı olarak çok komik işlerin ortaya çıkabileceğini de belirtelim. Hemen denemek için oyun oluşturma ekranına buradan ulaşabilirsiniz. Tüm kütüphane ise burada yer alıyor.

İlginizi çekebilir

League of Legends mobil oyunundan ilk fragman