reklamı kapat

POPÜLER

LEGO, Apple kampüsü

85 bin LEGO parçasıyla yapılan Apple kampüsü modeli

LEGO parçalarıyla yaratıcılığın sınırları zorlanmaya devam ediyor. Şimdi de 85 bin LEGO parçası kullanılarak bir Apple kampüsü modeli yapıldı.

Advertisement

LEGO parçalarıyla model çalışmaları yapmak, oldukça ustalık isteyen bir iş. Hele ortaya çıkarılmak istenen projede detaylara yer verilmek isteniyorsa zorluğun derecesi daha artıyor. Öncelikle her bir parçayı birbirine eklemek için ciddi bir sabır gerekiyor. Neyse ki neredeyse her obje, LEGO parçalarının çeşitliliği sayesinde model hale getirilebiliyor. Bunun bir örneği de “Spencer_R” kullanıcı adlı kişinin Apple kampüsü modeli. 85 bin parça kullanarak oluşturduğu çalışması, oldukça fazla detay içeriyor. Kampüsün kuş bakışı hali için çalışan Spencer_R’nin projesinin sadece ana binadan oluşmadığı görülebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toplamda 1.646 ağaç figürü kullanılmış

Proje, Apple’ın Cupertino’daki kampüsünün aynısının LEGO parçaları kullanılarak yeniden yapılmasını içeriyor. Proje detaylarla dolu olduğu için Spencer_R, projesini neredeyse iki senede tamamlayabilmiş. Çoğu mutfak masasının boyutundan daha büyük olan projenin ortasında tıpkı gerçeği gibi yuvarlak ana bina bulunuyor. Binanın çevresiyse bir hayli detaylarla dolu. Cam duvarlı Steve Jobs Theater, tarihi Glendenning Barn, personel garajı, ziyaretçi merkezi ve yine personellerin spor sahaları, projeye dahil edilen alanlar arasında. Ayrıca projede çok sayıda ağaç figürü de kullanılmış. Spencer_R’nin aklında kaldığı kadarıyla modelde toplam 1.646 tane ağaç bulunuyor. Projenin mimarının çalışmasıyla alakalı notlarına ve daha fazla görsele buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Denizde “insan uçuran” gelişmiş oyuncak: Zapata Flyride