reklamı kapat

POPÜLER

RED V-RAPTOR ST
RED V-RAPTOR ST

8K 120 fps video çekebilen RED V-RAPTOR ST ile tanışın

Sinema kamerası denildiği zaman akla gelen ilk firmalardan RED, bugün yeni tanıttığı RED V-RAPTOR ST ile oldukça ses getirdi.

Profesyonel video sektörünün olmazsa olmazları arasına giriş yapabilecek bir potansiyele ve gelecek desteğine sahip olan RED V-RAPTOR ST, ilk olarak 8K çözünürlükte 120 fps video çekebiliyor olmasıyla öne çıkıyor.

Firmanın standart kutu formundaki gövde yapısını devam ettiren beyaz renkli model, Canon RF bayonete sahip ve adaptör üzerinden EF lensler ile kullanılabiliyor. Bu açıdan lens konusunda geniş bir esneklik sunan kameranın kalbinde, 8K VV 35.4 megapiksel CMOS sensör yer alıyor.

Bu sensör ile 17 durak dinamik aralık getiren sinema kamerası, istenirse 2K 2.4:1 600 fps yavaş çekim görüntüler de kayıt altına alabiliyor. 8K 120 fps görüntüleri 16-bit REDCODE RAW formatında kaydedebilen RED V-RAPTOR ST, bir profesyonelin ihtiyaç duyabileceği tüm giriş çıkış portlarına ve fiziksel butonlara sahip.

Verileri CFexpress üstüne kayıt edebilen V-RAPTOR ST, firmanın çeşitli aksesuarlarıyla tam uyumlu olarak kullanılabiliyor. WiFi kullanılarak kablosuz olarak iOS ve Android cihazlar üzerinden kontrol imkanı sunan kamera, profesyonel alanda ses getireceğe benziyor.

Burada “8K’ya ne gerek var?” diyebilirsiniz. Ancak günümüzde 8K TV’ler artıyor ve 8K çekilen içeriklerin, 4K çıktı özelinde çok büyük bir düzenleme / görüntü sabitleme / kalite faydası oluyor. 4K içerik üretenler için 8K kalite gerçekten çok önemli durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

RED V-RAPTOR ST elbette herkese hitap etmiyor

Böyle gelişmiş bir kameranın fiyatını elbette düşük değil. İnanılmaz sayılarda üretilmeyecek bu model için 25 bin doların gözden çıkarılması gerekiyor. Model için hazırlanan bir paketin fiyatı ise 30 bin doları geçiyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın