reklamı kapat

POPÜLER

900 beygirlik karavan Winnebago Brave [Video]

Amerika merkezli Ringbrothers şirketi 1972 model bir karavan olan Winnebago‘nun Brave modeline getirdikleri yorum ile tüm dikkatleri üzerlerine çekti. Ringbrothers ekibi 1972 model karavana 900 beygir güç üreten performans motorunu entegre etti.

Otomobil parçaları üreten Ringbrothers ekibi, ellerinde bulunan 1972 model Winnebago Brave karavanını tamamen elden geçiren ekip sadece iç tasarımını yenilemekle kalmadı. Ringbrothers ekibi, 1972 model Winnebago Brave’e yine yerel bir firma olan Wegner Motorsports’un 914 beygir güç üreten LS 408 motorunu ve 2005 model Ford F-550 ambulansın şanzımanını entegre ettiler.

winnebago13
Wegner Motorsports LS 408 motorlu Winnebago Brave, 0’dan 80’e 3,2 saniye gibi inanılması güç bir sürede çıkabiliyor. Entegre edilen motor ile birlikte şanzıman ve egzoz sistemlerini de tamamen değiştiren Ringbrothers ekib,i karavanın içini de tamamen el işçiliği ile bir araya getirdi. Aracın iç tasarımının da dış hatları gibi retro bir havaya sahip olmasına adına tasarım üzerinde uzun bir çalışma yürütüldü. Proje sürecinin ardından ortaya çıkan tasarım sayesinde Winnebago Brave’in üretildiği dönemin atmosferi başarılı bir şekilde yakalanmış. Winnebago Brave’in içinde özel olarak tasarlanmış küçük bir bar, mutfak ve pizza fırını yer alıyor. Karavanın gece aydınlatmasında kullanılan neon ışıklar ise akşamları atmosferin tamamen farklı bir kimliğe bürünmesini sağlıyor.

VİDEO