reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

A14 Bionic işlemcili iPhone 12’nin fiyatı gerilemeye devam ediyor

iPhone 13‘ün tanıtılmasıyla iPhone 12 ailesinde indirimler gelmeye başladı. Halen günümüz şartlarında iyi bir performans sunan iPhone 12, 6 farklı renk seçeneğine sahip.

Yapılan indirim iPhone 12’nin kırmızı renkli ve 64 GB’lık depolama kapasitesi seçeneği için geçerli. A14 Bionic işlemcisiyle güçlü performans sergileyen iPhone 12’de iPhone 11’den farklı olarak OLED ekran bulunuyor. Bilindiği üzere iPhone 11’de LCD ekran yer alıyordu. LED teknolojisi sayesinde yeni model bir önceki modele kıyasla daha derin siyah renkler sunuyor. 6,1 inç boyutunda Super Retina XDR OLED ekranın tercih edildiği telefonda 2.532 x 1.172 piksel çözünürlük değeri kullanılıyor. Telefon True Tone teknolojisine de destek veriyor. True Tone, beyaz dengesini ayarlayarak ekrandaki görüntülerin daha doğal görünmesini sağlıyor. Pro ailesinde olduğu gibi iPhone 12 modeli de gücünü A14 Bionic’ten alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 sunduğu kamera performansıyla da beğeni topluyor

Bir önceki modelin kamerasında F/1.8 diyaframlı 12 megapiksel kamera yer alıyordu. Yeni modelin 12 megapiksellik kamearasında F/1.6 diyafram kullanılıyor. F/1.6 diyafram sayesinde düşük ışıkta daha aydınlık fotoğraflar çekilebiliyor. Apple’ın belirttiğine göre yeni modelin geniş açı kamerası yüzde 27 daha fazla ışık yakalayabiliyor. Saniyede 60 kare 4K video kaydı da kullanıcılara sunuluyor. Telefonun detaylı incelemesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

iPhone 12

İlginizi Çekebilir

Şirketin yeni takip aksesuarını gördünüz mü?