reklamı kapat

POPÜLER

Adobe’nin yapay zekası sıradan selfie’leri profesyonel karelere dönüştürüyor [Video]

Söz konusu fotoğraf düzenleme olduğunda adını sıkça andığımız Adobe şimdi de Sensei ile selfie’lere yeni bir boyut kazandırmaya hazırlanıyor. Üstelik uygulama yapay zekadan destek alarak kullanıcılara yeni seçenekler sunmayı başarıyor.

Bildiğiniz gibi çektiğimiz fotoğrafları sosyal medyada paylaşmadan önce düzenlememizi sağlayan birçok uygulama bulunuyor. Bunlardan kimileri farklı filtre alternatifleri sunarken, kimileri tüm kusurları kapatmaya yardımcı oluyor. Boyunuzu ve kilonuzu değiştirmeye, makyaj yapmışsınız gibi bir hava katmaya yarayan fotoğraf uygulamaları dahi mevcut. Doğal olarak bu alanda farklı bir şeyler sunabilmek oldukça zor. Adobe ise Sensei ile bunu rahatlıkla başaracak gibi görünüyor.

Yapay zeka teknolojisini kullanan Adobe Sensei çektiğiniz fotoğraflara bambaşka bir hava katabiliyor. Öyle ki bu uygulama sayesinde çektiğiniz fotoğrafın açısını değiştirebiliyor veya alan derinliği katabiliyorsunuz. Uygulama daha önce görüp beğendiğiniz bir karenin tarzını kendi fotoğrafınıza uygulamanıza da müsade ediyor. Tüm bu özellikler bir araya gelince gün içinde çektiğiniz sıradan bir selfie profesyonel bir fotoğrafçının elinden çıkmış gibi bir havaya sahip oluyor.

Elbette Sensei her kötü fotoğrafı bir şahesere çevirmeyi vadetmiyor. Ancak çektiğiniz bir fotoğrafı siz değil de, profesyonel bir fotoğrafçı çekmiş hissiyatı verebiliyor. Fotoğraf çekmeyi sevenlerin vazgeçilmezlerinden biri olacak gibi görünen bu uygulamanın ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz belli değil.