reklamı kapat

POPÜLER

Ailenin en iddialı kablosuz kulaklığı; Sony LinkBuds S incelemesi

Sony LinkBuds S

SONY LINKBUDS S TASARIM

LinkBuds modelinde olduğu gibi LinkBuds S’in gövdesinde de otomobil parçalarından alınan geri dönüştürülmüş plastik malzeme kullanılıyor. Kulaklığın siyah, beyaz ve altın olmak üzere üç farklı renk seçeneği bulunuyor. Bizim incelediğimiz siyah renkli model dokulu bir yüzeye sahip. LinkBuds hafif ve konforlu tasarımıyla bizden tam not almıştı. Sony, LinkBuds S’te de ultra hafif tasarım çizgisini sürdürüyor. Sony’nin belirttiğine göre yeni model WF-1000XM4‘ten yüzde 40 daha küçük. Kulaklığı kulağımıza taktığımız ilk anda LinkBuds S’in sunduğu konfordan çok etkilendik.

Bugüne kadar kullandığımız en iyi konforu sunan kulaklıklardan biri olan LinkBuds S’te ile rahat bir kullanım deneyimi yaşadık. Gün boyu kullandığımız kulaklıkta uzun saatler boyunca müzikler dinledik. Kulak içi tasarım formunu benimseyen modelin kutu içeriğinden farklı boyutlarda silikon uçlar çıkıyor. Kulaklığı kullanmadan önce bu kulaklık uçlarını denemenizde yarar var. Kulaklıkla birlikte gelen şarj kutusu da kompakt bir boyuta sahip. Herhangi bir pantolon cebine rahatlıkla sığabilen şarj kutusu LinkBuds ile gelen kutu kadar ufak bir boyuta sahip olmasa da biz şarj kutusunun boyutunu beğendik. USB-C bağlantısına sahip olan kulaklıkta kurulum ise çok basit.

Kulaklıkları şarj kutusundan çıkarttıktan sonra kurulum işlemi hazır hale geliyor. Kulaklığı mobil cihazlarla eşleştirmek için cihazlardaki Ayarlar-Bluetooth sekmesine gidilmesi gerekiyor. Bu sekme üzerinden LinkBuds S direkt olarak karşımıza çıkıyor. Eşleştirme işleminin tamamlanmasının ardından LinkBuds’ta da kullandığımız Sony Headphones isimli uygulamayı da cihazınıza kurmanız gerekiyor. Uygulama üzerinden çeşitli özellikler aktif hale gelebiliyor. Bizim daha önceden de beğenerek kullandığımız Sohbet için konuş özelliği bu kulaklıkta da yer alıyor.

Sony Headphones uygulamasında bu özellik aktif hale geldiğinde müzik çalarken konuşmaya başladığınızda parça otomatik olarak duruyor. Konuşma bittiğinde ise parça çalmaya devam ediyor. Sony Headphones uygulamasında ekolayzır seçenekleri de yer alıyor. Uyarlanabilir ses düzeyi kontrolü de uygulama üzerinden açılabiliyor. Bu özellik aktif hale getirildiğinde kulaklık ortama göre sesi açıyor veya sesi kısıyor. Sessiz bir ortamdaysanız ses kısılıyor, eğer gürültülü bir ortamdaysanız kulaklık sesi artırıyor. Kulaklıkta bununla birlikte hızlı erişim özelliğini de beğendik. Kulaklık başlıklarına dokunulduğunda Spotify’a hızlı erişim sağlanabiliyor.