reklamı kapat

POPÜLER

Ailenin en iddialı kablosuz kulaklığı; Sony LinkBuds S incelemesi

Sony LinkBuds S

SONY LINKBUDS S PERFORMANS

LinkBuds S’te Sony’nin amiral gemisi kulak içi kablosuz kulaklığı WF-1000XM4’te olduğu gibi V1 işlemci kullanılıyor. LinkBuds S’te serinin en iddialı kulaklığındaki işlemci yer alsa da kulaklığın ses kalitesi WF-1000XM4 ile aynı değil. WF-1000XM4 piyasadaki en başarılı kablosuz kulaklıklarından biri olarak öne çıkarken Sony LinkBuds S de sunduğu ses kalitesiyle piyasadaki en başarılı kablosuz kulaklıklar arasında katılıyor. LinkBuds S, Apple Music ve Spotify üzerinden dinlediğimiz farklı türlerdeki müziklerin tümünde iyi bir performans sergileyerek bizden tam not aldı.

Piyasada incelediğimiz kulaklıklardan daha yüksek bir ses seviyesi sunan kulaklık kaliteli, temiz ve bas ağırlıklı bir ses sunuyor. Bas ağırlıklı parçalar dinlemeyi seviyorsanız bu konuda oldukça başarılı olan LinkBuds S’te aktif gürültü engelleme deneyimini de beğendik. Kulaklıktaki bu özellik aktif hale getirildiğinde arka plandaki gürültü minimum düzeye getirilebiliyor. Özellikle uçak yolculuklarında veya toplu taşımada bu özellik faydalı görünüyor.

Serinin bir önceki modeli LinkBuds tasarımı gereği açık bir tasarım dilini benimsemiş ve  bir önceki modelde ANC özelliği kullanılmamıştı. ANC performansı kadar önemli bir konu da kulaklıkta sunulan ortam modu özelliği. Ayarlanabilir ortam modu sayesinde dış dünyadaki sesleri rahatlıkla duymak mümkün oluyor. Doğal bir deneyim vadeden ortam modunu kullanarak kulaklığı kulağınızdan çıkarmadan çevreyle iletişime geçilebiliyor. Bu özelliğin sunduğu deneyimden de memnun kaldık.

iPhone 13 ile birlikte kullandığımız kulaklıkta mikrofon performansını da test ettik. Kulaklıkta yer alan mikrofonlar Sony tarafından geliştirilen Hassas Ses Alma teknolojisi ve gelişmiş ses sinyali işlemeyle kontrol ediliyor. Kulaklığı kullanarak gerçekleştirdiğimiz telefon görüşmelerinde karşı tarafa sesimiz net bir şekilde ulaştı. Modelde Sony WF-1000XM4’te ve LinkBuds S’te olduğu gibi 360 derece ses özelliği de mevcut. Bu özellik Deezer ve Tidal gibi uygulamalarda çalışıyor.