reklamı kapat

POPÜLER

Airbnb’nin en masalsı evi

Gezginlere, tatilcilere ve iş seyahatine çıkanlara, kısacası evinden uzaktaki herkese bütçesine uygun temiz ve konforlu seçenekler sunan Airbnb‘de sıra dışı yaşam alanları da bulunuyor. Belki de dünyadaki en büyüleciyi konaklama yerleri arasına girebilecek bu üç masalsı ev de Atlanta’da şanslı ziyaretçilerini bekliyor.

airbnb7
Sık ağaçların güneş ışığına dahi geçit vermediği bir yeşilliğin içindeki üç kulübe asma ahşap köprülerle birbirine bağlanmış. Rustik dekorasyonu ve aydınlatma detaylarıyla peri evlerini andıran kulübeler, eski bir Greenpeace yöneticisinin elinden çıkmış. Peter Bahouth kulübeleri tasarlamakla yetinmeyip inşasıyla da kendi uğraşmış. İlk başta kendisi için saklanıp dinlenebileceği bir yer inşa etmek üzere yola çıkan Bahouth, sonunda bu kulübeleri Airbnb ile başkalarının da kullanımına sunmaya karar vermiş.

airbnb1
Bir Greenpeace aktivistinden bekleneceği üzere geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılan kulübelerde konaklama ücreti gecelik 629 TL. Fiyat pek cüzi görünmese de harikalar diyarında bir gece geçirmek için bu ücret çok da yüksek olmayabilir.

airbnb8
airbnb2
airbnb6