reklamı kapat

POPÜLER

LG ThinQ WK9

Akıllı ev ürünlerindeki yeni döneme LG’den güçlü seçenek

Geçtiğimiz gün gelişmiş dijital asistanı Assistant için yeni bir ürün gamı duyuran Google, bu alanda Lenovo, JBL, Sony, ve LG’nin çalıştığını açıklamıştı. Lenovo sonrasında LG sahneye çıktı ilk “akıllı ekran” modeli ThinQ WK9‘u duyurdu. 

Daha akıllı hoparlörler tam olarak yaygınlaşmamışken, şimdi sürece akıllı ekranlar da dahil oluyor. Bu doğrultuda LG’nin hazırladığı ürün, söylediğimiz gibi Google Assistant üzerine kuruluyor. Yani gelişmiş asistanla beraber oldukça yetenekli bir seçenek ortaya koyan cihaz, “display” takısını ise bünyesindeki 8 inçlik dokunmatik ekran ile alıyor. Bu sayede asistana fiziksel erişim sunan akıllı ekran, rakiplerini özellikle ses kalitesi konusunda sollayacak gibi duruyor. Çünkü Meridian Audio tarafından özel olarak hazırlanan hoparlörleri bulunan cihaz, önünde bir de kamera taşıyor. Bu kamera sayesinde kişiler benzer akıllı ekranlar ya da Skype kullanarak görüntülü görüşme yapabiliyor. Bu da akıllı ekranları akıllı hoparlörlerden ayıran en önemli detaylar arasında yer alıyor. Bu evinizde yer edinmeye çalışan büyük gövdeli üründe ek olarak Chromecast desteği de yerleşik olarak sunuluyor.

LG WK9, birbiriyle iletişim kurabilen ThinQ ailesinden

Şirketin yapay zekayı merkez koyduğu ThinQ ailesinde yer alan LG ThinQ WK9, söylendiği kadarıyla Qualcomm SD624 platformu üzerine kuruluyor. Yaz aylarında satışa çıkacak cihazın satış fiyatı ise henüz açıklanmıyor. Ancak 400 doların üzerinde olacağı yapılan tahminler arasında yer alıyor. Google’ın yeni akıllı ekran konsepti ise aşağıdaki videoda tanıtılıyor.

Video