reklamı kapat

POPÜLER

zoom

Akıllı telefonları web kamerası olarak kullanma [Nasıl yapılır?]

Dizüstü bilgisayarlardaki düşük kamera çözünürlüğünden şikayetçiyseniz size güzel bir haber paylaşmak istiyoruz. Akıllı telefonlarınızın kameralarını kullanarak telefonları birer web kamerasına dönüştürebilirsiniz. Bunun için iOS veya Android destekli bir cihaza sahip olmanız yeterli.

Android’li bir telefonunuz ve Windows destekli bir bilgisayarınız varsa DroidCam isimli uygulamayı kullanabilirsiniz. Reklamlı versiyonu ücretsiz olsa da uygulamanın ücretli bir versiyonu da bulunuyor. Uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra aynı uygulamayı bilgisayara da yüklemeniz gerekiyor. Her iki uygulamayı da açtıktan sonra bilgisayardaki IP ile telefondaki Wi-Fi’ın aynı olması gerekiyor. Daha sonrasında eşleşme hızlı bir şekilde gerçekleşiyor.

Android’li bir telefona ve Mac bilgisayara sahipseniz bunun için Iriun 4K Webcam uygulamasından faydalanabilirsiniz. Biraz önce de belirttiğimiz gibi uygulamayı hem Android’li cihaza hem de Mac cihaza yüklemeniz gerekiyor. iPhone kullanıcısı olup bir Windows destekli bir bilgisayara sahipseniz bunun için de Iriun Webcam uygulamasını tercih edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı telefonları web kamerasına dönüştüren uygulamalar

Uygulamanın PC/Mac versiyonunu buraya, iOS versiyonunu ise buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Yazının başında paylaştığımız DroidCam uygulamasını ise buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni takip aksesuarıyla tanışın