reklamı kapat

POPÜLER

Fotopro Mogo
Fotopro Mogo

Akıllı telefonlarla uyumlu bükülebilir monopod [Video]

04 Nisan 2018

Fotoğraf ekipmanları üreticisi Fotopro, Joby’nin popüler Gorillapod’una rakip olarak geliştirdiği monopod’u tanıttı. Mogo adı verilen monopod hem akıllı telefonlarla hem de kompakt fotoğraf makineleriyle uyumlu şekilde çalışıyor.

Fon toplama platformu Indiegogo’da fon desteği toplayan Mogo, esnek ayakları sayesinde her yerde rahatlıkla kullanılabiliyor. Mogo’ya takılan ekstra aksesuarlarla akıllı telefonları mini bir fotoğraf stüdyosuna dönüştüren Mogo, dört farklı kitle geliyor. Monopod’un ağırlığı ise 800 gram.  Su altında bile kullanılabilen Mogo’nun giriş kitinde Bluetooth uzaktan tetikleme, küçük metal tripod standı, akıllı telefon kelepçesi ve GoPro vidası yer alıyor.Özellikle akıllı telefonlardan profesyonel derece çekim kalitesi almanıza yardımcı olmayı amaçlayan monopod, aksiyon kameralarına, şipşak fotoğraf makinelerine, 360 derece kameralara da destek veriyor. Düşük ışığın yetersiz olduğu durumlarda akıllı telefonlara yüklenen veya telefonlarda yer alan uygulama üzerinden uzun pozlama yaparak çok daha kaliteli fotoğraflar çekmek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Monopod’un yurt dışı satış fiyatı ne kadar?

Standart kitin yurt dışı satış fiyatı 39 dolar. LED aydınlatma ve daha fazla aksesuar seçeceği satın almanız durumunda ise bu fiyat 99 dolara çıkıyor.

Video