reklamı kapat

POPÜLER

Porsche

Alman polisinden, “altın kaplama” Porsche Panamera’ya ilginç ceza

Alman basınında da kendisine yer bulan olayda, yerel polisin altın sarısına kaplanan Porsche Panamera’ya gerçekleştirdiği uygulama dikkat çekti.

Popülarite bakımından Facebook gibi bir platformu geride bırakan Instagram artık limitlerini tahmin bile edemeyeceğimiz noktalara ulaştı. Her ne kadar şu sıralar pilav, lokma ve aksiyonu bol yemek yapımları tarafından istila edilmiş olsa da biz otomobil tutkunları için her zaman zengin seçenekler de var. Olaya bu çerçeveden baktığımızda araç kaplama şirketlerinin de sosyal medyayı oldukça aktif şekilde kullandığına şahit oluyoruz. Daha az zahmet ile oldukça etkileyici sonuçlar ortaya çıkartan kaplama projeleri bazen göz kamaştırıcı da olabiliyor. Tabi ki bu “kamaştırma” bölümü sınırlarını fazla aşmazsa. Almanya’da geçtiğimiz gün meydana gelen ve yerel basında da yankı uyandıran olayda, altın sarısı rengiyle kaplanan bir Porsche Panamera‘ya polis tarafından el konuldu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Olayın detayları

Morgen Post’ta oldukça detaylı şekilde yer bulan olayda, polisin yaklaşık birkaç gün önceden bu ceza işlemiyle ilgili uyarı yaptığını görüyoruz. Olayın ilk basamağında 31 yaşındaki sürücünün, aracının gereğinden fazla parlama yaparak diğer sürücüleri tehlikeye attığı gerekçesiyle ilk aşamada herhangi bir cezai işlem olmadan yoluna devam etmesine izin veriliyor. Aradan geçen birkaç günün ardından kaplamasını sökmeden tekrar yola çıkan sürücüyü tekrar karşısında gören polis bu kez araca ve ehliyete el koyarak sorunu kökten çözmüş gibi görünüyor. Bir süre daha ehliyetini geri alamayacak olan sürücü, 2.500 ile 5.000 euro arasında bir bedel ödediği tahmin edilen kaplamayı da söktürüp çöpe atmak zorunda.

İlginizi çekebilir

Gelmiş geçmiş en hızlı 5 Porsche