reklamı kapat

POPÜLER

Almanya’nın en yeni otomobili için ön siparişler başlıyor: e.GO Life

2014 yılında geliştirme süreci başlayan proje sonunda karşımıza şehiriçi ulaşım için yeni bir oyuncu ve üretici çıkardı. e.GO Mobile Almanya’nın en yeni üreticilerin birisi olarak otomobil dünyasına giriş yapıyor.

Almanya’nın AAchen Üniversitesi‘nde görev yapan yüksek mühendis Günther Schuh tarafından kurulan e.Go Mobile AG altyapısını tamamladığı elektrikli otomobili e.GO Life ile şehrin sokaklarına renk getirmeye hazırlanıyor. Elektrik otomobil pazarında rekabetin her geçen yıl arttığı günümüzün yeni üreticilerinden birisi olan e.GO Mobile, kompakt sınıfta ürettiği araçlarla şehiriçi ulaşımda önemli bir seçenek olmak istiyor. Tamamen bu parola üzerine ürünler geliştirmek için yolan çıkan markanın ilk modeli olan Life’ın standart versiyonu sunduğu menzil değeriyle ilk adımda pek tatminkar görünmese de yüksek versiyonun bu açığı fazlasıyla kapatabileceğini rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Hele ki bu versiyonda sunulan değerin Smart‘tan daha iyi olduğunu düşünürsek.


Standart ve yüksek olmak üzere iki versiyonda satışa sunulan e.GO Life’ın bataryalar hariç toplam ağırlığı sadece 650 kilogram. Araca ağırlık değerleri 810-840 kilogram olarak değişen 14,4 kWh ve19,2 kWh‘lık bataryalar eklendiğindeyse toplam ağırlık değeri olarak ortaya 1,100 kilogramlık bir araç çıkıyor. Model bir elektrikli otomobil olduğu için şüphesiz en önemli değeri menzil ayağında. Bu değerlere baktığımızda e.GO Life’ın standart versiyonuyla 130 kilometre, 14,4 kWh’lık bataryanın konumlandırıldığı yüksek versiyonuyla ise 170 kilometre menzil değeri vadettiğini görüyoruz. Bu değerin Smart’ın 2017 ailesinden 10 kilometre daha iyi olduğunu belirtmekte fayda var. 15.900 euroluk başlangıç fiyatına sahip olan e.GO Life’a ön siparişle sahip olmak isteyenler 1.000 euroluk depozito ile bu ayrıcalığa sahip olabiliyor. Aracın diğer teknik detaylarıysa şu şekilde;

e.GO LifeStandart versiyonYüksek versiyon
Güç / Tork30 beygir / 110 Nm30 beygir/ 110 Nm
Maksimum hız104 km/s104 km/s
Hızlanma (0-50)5,7 saniye5,9 saniye
Batarya şarj süresi330 dakika450 dakika