reklamı kapat

POPÜLER

Wheel of Time

Amazon, The Wheel of Time’ın ilk fragmanını yayınladı [Video]

Amazon, merakla beklenen The Wheel of Time dizisinin ilk fragmanını paylaştı. Başrolde Rosamund Pike’ın yer aldığı dizi, bir başka dünyanın döngüsel tarihindeki bir çağı anlatıyor.

Wheel of Time’ın ilk üç bölümü 19 Kasım’da Amazon Prime Video üzerinden yayınlanacak. 24 Aralık’ta sezon finali yayınlanacak dizinin bölümleri her hafta izleyicilerle buluşacak. Kadrosunda Josha Stradowski, Marcus Rutherford ve Zoë Robins gibi isimleri de barındıran dizi Robert Jordan’ın aynı adlı romanından uyarlanmış durumda. 14 kitaptan oluşan seri fantastik türü sevenlerin dikkatini çekeceğe benziyor. Fantastik edebiyatın en iyi eserleri arasında gösterilen Wheel of Time’ın (Zaman Çarkı) konusundan da söz edelim.

The Wheel of Time, sihirin sadece kadınlar tarafından kullanılabildiği bir evrende geçiyor. Moiraine karakterine odaklanan dizide Aes Sedai olarak adlandırılan bir topluluk yer alıyor. Bu topluluk güçlü ve gizemli kadınlardan oluşuyor. Dünyanın kaderini belirleyecek olan bu topluluk büyük bir maceranın içine giriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Wheel of Time dizinin yönetmenleri arasında ünlü isimler bulunuyor

Dizinin yönetmen koltuğunda ise ünlü isimler yer alıyor. Daha önceden Westworld ve Orange is The New Black dizisinde imzası bulunan Uta Briesewitz dizinin yönetmen koltuğunda karşımıza çıkıyor. Dizinin yönetmenleri arasında Altered Carbon’dan Salli Richarson-Whitfield ve Doctor Who’dan Wayne Yip de yer alıyor. Dizinin ilk fragmanını hemen yukarıdan izleyebilirsiniz.