reklamı kapat

POPÜLER

Yüzüklerin Efendisi

Yeni Game of Thrones arayışı devam ediyor; Çözüm Yüzüklerin Efendisi dizisi

06 Kasım 2017

Geniş bir hayran kitlesi bulunan Yüzüklerin Efendisi beyaz perdenin ardından şimdi de televizyon ekranlarını fethetmeye hazırlanıyor. Efsaneleşen fantastik seriyi televizyona uyarlamak isteyenler arasında Amazon, Netflix ve HBO‘nun yer aldığı söyleniyor.

Game of Thrones’un son bulmasına bir sezon kala herkesi bir telaş sarmış durumda. HBO bu başarıyı devam ettirmek isterken, diğer platformlar “Yeni Game of Thrones” olarak adlandırılabilecek projelerin peşinde koşuyor. Görünen ki Amazon çözümü Yüzüklerin Efendisi’nde buldu.

Anlaşmanın kapsamı

Durumu kısaca özetlemek gerekirse Amazon, Warner Bros. ortaklığında Yüzüklerin Efendisi serisini televizyona uyarlamak istiyor. Bunun için de gerekli görüşmeler çoktan başladı. Fakat projenin hayata geçmesinin önünde büyük bir engel bulunuyor: Tolkien Estate. J. R. R. Tolkien’in yarattığı karakterler ve mirası oğlu tarafından korunuyor. Christopher Tolkien‘in ise Yüzüklerin Efendisi konusunda korumacı bir tavrı olduğu biliniyor. Ancak son gelişmelere bakılırsa serinin haklarının 200 – 250 milyon dolara satılma ihtimali bulunuyor. Söylenenlere göre bu anlaşma Yüzüklerin Efendisi dünyasındaki bazı karakterleri kapsıyor. Dolayısıyla hakları satın alacak platformun bu karakterlere uygun bir proje geliştirmesi gerekiyor.

Orta Dünya’da geçecek bu proje kısa sürede yabancı basında geniş yer buldu fakat temelde Yüzüklerin Efendi dizisi izleyeceğimize dair net bir anlaşma bulunmuyor. Aksine Amazon’un yanı sıra Netflix ve HBO’nun da yayın haklarını satın almak istediği dile getiriliyor. Game of Thrones ve Stranger Things ayarında popüler bir dizi sahibi olmak isteyen Amazon ise CEO’su Jeff Bezos‘un görüşmelere dahil olmasıyla ciddiyetini belli ediyor. Sonucun ne olacağını merakla bekliyoruz.

İLGİLİ HABERLER