reklamı kapat

POPÜLER

Amazon yeni dokunmatik ekranlı Echo Show’u tanıttı

09 Mayıs 2017

Amazon’un uzun bir süredir yeni Echo cihazını geliştirdiliği biliniyordu. Meraklı bekleyişin ardından Amazon’un yeni Echo cihazın Echo Show resmen tanıtıldı. Sadece sesli değil, görüntülü olarak da geri dönüş sağlayabilen Echo Show, salonları bir kez daha fethetmeye hazırlanıyor. 

7 inçlik dokunmatik ekran ve altında küçük bir hoparlörü barındıran cihaz, temelde Echo ile aynı işlevi görüyor. 8 ayrı mikrofona sahip olan cihaz, bu sayede odanın her köşesinden komutları rahatlıkla algılayabiliyor. Ayrıca mikrofonların gürültü engelleme özelliği sayesinde ortam gürültüsü komutların duyulmasını engelleyemiyor. Ekranın hemen üstünde bir adet kameraya yer verilirken ekranın altında Dolby hoparlör bulunuyor. Ekranın çözünürlüğüyle ilgili şimdilik herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Yeni Alexa Calling özelliği sayesinde sesli ve görüntülü konuşma yapılabiliyor. Bunun için karşıdaki cihazda Echo veya Alexa uygulaması bulunması yeterli oluyor. Arama başlatabilmek için sadece cihaza seslenmek ve görüşmek istenen kişinin kim olduğunu söylemek yeterli oluyor. Böylece teknoloji konusunda bilgili olmayan aile üyeleri bile rahatlıkla görüşme başlatabiliyor. Ayrıca istendiği takdirde görüşme başlatmak yerine mesaj da gönderilebiliyor.

Aile üyeleriyle kolaylıkla iletişim kurabilmeyi vadeden cihazın ekranında YouTube videoları izlenebiliyor,  hava durumu ve tarih gibi bilgilere göz atılabiliyor ve şarkıların sözleri görüntülenebiliyor. Ayrıca cihazı diğer akıllı ev cihazlarını kumanda etmek için kullanmak da mümkün oluyor.

Ön siparişleri bugünden başlayan cihazın 28 Haziran’da Amerika’da satışa sunulacağı belirtiliyor. Cihazı satın almak için 230 doları gözden çıkarmak gerekiyor.

YORUMLAR