reklamı kapat

POPÜLER

amazon

Amazon’un Türkiye’ye geliş tarihi ortaya çıktı

Amazon’un Türkiye’ye geleceği geçtiğimiz yıl belli olmuştu. Dünyanın en büyük alışveriş internet sayfası olan Amazon’un Türkiye’ye gelişiyle ilgili önemli bir haber ortaya çıktı.

Kaynakların aktardıkları bilgilere Amazon, İstanbul’da kendisine uygun bir merkez arayışı içerisinde. 5 bin metrekarelik bir merkez aradığı belirtilen şirketin operasyonunu buradan yürütmesi bekleniyor. Şirketin merkezini İstanbul’un hangi ilçesinden yürüteceği ise henüz açığa çıkmış değil. İhlas Haber Ajansı’nın aktardığı bilgiye göre şirket, Türkiye’deki toptancı ve satıcılara “hazır olun” mesajı verdi ve satışların başlamasının an meselesi olduğunu belirtti. Şirketin daha önce ortaya atılan haberlerde Hepsiburada.com’u bünyesine katacağı iddia edilmişti. Fakat gelen son haberler bu haberin doğru olmadığını şirketin Türkiye’ye amazon.com.tr adresiyle giriş yapacağını söylüyor.
Bu ayın sonunda lansman gerçekleştireceği iddia edilen şirketin belirli ürün kategorisinde test satışlarına başlayacağı da belirtiliyor. Lüksemburg ekibinin de önümüzdeki hafta Türkiye’ye gelerek büyük firmalarla görüşmeler yapacağı ifade ediliyor
.

Amazon Türkiye’ye ne zaman giriş yapacak?

Şirketin bu yıl bitmeden Türkiye’de kullanıma açılması bekleniyor. Sizler gibi biz de Amazon.com’un Türkiye’ye gelmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.