reklamı kapat

POPÜLER

apple

Instagram’ın fotoğraf tutkunlarını heyacanlandıracak yeni özelliği yolda

Instagram sunduğu güncellemelerle platformunu büyütmeye devam ediyor. Paylaşılan son habere göre Instagram, yeni bir özelliği test ediyor. Uygulamadaki kodlardan elde edilen bilgilere göre uygulama, portre moduna benzer bir özelliği getirme aşamasında.

TechCrunch internet sayfası Android için uygulama dosyasında bulunan bir simgeye işaret ediyor. Bulunduðu simge, kullanıcıların çeşitli fotoğraf modlarına girdikçe Instagram Öyküleri kamera arayüzü üzerinde görünüyor. Simgeye uygulamanın iPhone 7’deki ve daha yeni cihazlardaki Portre Modu özelliğini ima eden portre deklanşörü simgesi deniyor. Bu özellik bokeh olarak tabir edebileceğimiz arka plan bulanıklaştırmasına imkan tanıyor. Şirkete yöneltilen soruda şirket yeni özellikle ilgili yorum yapmaktan kaçınsa da kaynaklar bu özelliğin çok yakında uygulamaya geleceğini söylüyor. TechCrunch, Instagram’da GIF paylaşım özelliğini daha önceden keşfetmiş ve şirket bu özelliği kısa bir süre içerisinde kullanıma sunmuştu.

Simge, uygulamanın Android sürümünde bulunmuş olsa da, özellik aynı zamanda da iOS’ platformuu için de geliştirme ve test etme aşamasında olduğunu belirtmekte yarara var. Geçen hafta, Instagram’ın Android sürümünde simgeler ortaya çıktı ve geliştiriciler, iOS’ta aynı özelliği birkaç saat içinde buldular.

Instagram yeni özelliğiyle tüm dikkati üstüne çekiyor

Instagram’ın yeni özelliğini ne zaman kullanıma sunacağı ise henüz bilinmiyor.