reklamı kapat

POPÜLER

AMD

AMD, kripto para madencilerinin yarattığı ekran kartı sorununu çözmeye hazırlanıyor

Kripto para madencileri yüzünden ekran kartı piyasası büyük bir krizden geçiyor. Zira herkese yetecek kadar ekran kartı yok. AMD ise ekran kartı sıkıntısını çözmek için kolları sıvadı.

Gün içinde sizlerle ekran kartı piyasasına kripto para madencileri yüzünden nasıl bir darbe vurulduğunu yazmıştık. Tabii bu darbe geliştiricilere inmedi. Hatta onlar için olumlu oldu diyebiliriz çünkü satışlar hiç olmadığı kadar arttı. Ancak asıl vurgunu yiyen PC oyuncuları oldu. O haberimizin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde NVIDIA’dan da bu konuda açıklama gelmişti. Ekran kartlarının madenciler tarafından peynir ekmek gibi satın alınmasının ardından oyuncular isyan edince kartların toplu satımına ilişkin düzenleme talep etmişlerdi. Ancak üretim artırımına ilişkin bir açıklama yapılmamıştı. Oyuncuların duymak istediği ise sınırlı satış değil üretimin artıp talebi karşılanması. Bu konuda AMD gönüllere su serpen bir açıklama yapıyor.

AMD üretimi artırıyor

AMD, grafik kartlarında yaşanan stok sıkıntısının madencilik kaynaklı olmadığını söylüyor. Ancak üretimi artıracaklarını da ekliyor. Firma bu yıl piyasaya sürdüğü ekran kartını artırabilirse NVIDIA tarafında yaşanan ürün bulunamama sıkıntısını kendi lehine çevirebilir. NVIDIA tarafından ise üretimin artırılacağına dair şimdilik bir açıklama gelmiş değil.