reklamı kapat

POPÜLER

The Girl

Amerika’da bir Türk sinemaseverlerin yardımını bekliyor

Sinema bir tutkudur ve bunu birçok şekilde yaşamak mümkündür. Kimileri sadece izleyerek sinemaya olan bağlılığını nitelerken, kimileri de direkt olarak kameranın ardasında olmayı tercih eder. İşte New York Üniversitesi’nin Tisch Fakültesi’nde okumakta olan Alperen Güman da yönetmenliğe soyunmuş isimlerden birisi.

Advertisement

Amerika’nın şüphesiz sinema konusunda rekabet çıtası en yüksek üniversitelerinden birisinde okuyan Alperen, bizzat yazdığı ve yönettiği filmi “The Girl from the Wilderness” ile izleyicilerin karşısına çıkmak istiyor. Tam bir distopya olarak hazırlanan film, aynı zamanda baştan aşağı bir bilim kurgu. Yakın gelecekte geçecek film, Üçüncü Dünya Savaşı’nın hemen sonrasında, uçsuz bucaksız çölün içerisinde bulunan bir fabrikada geçiyor. Hikayenin temelindeyse, burada uzun süredir çalışan ama artık tüm yaşadıklarına bir “dur” demek isteyen kızın baş kaldırışı yer alıyor. İçerisinde yaşadıkları fabrikayı “kutu” olarak niteleyen çalışanlar, en çok dışarıda ne olduğunu bilmek istiyorlar. “Neden buradayız?,” “Tüm bunların amacı ne?,” “Dışarıda bir umut var mı?” gibi sorulara cevap arayan insanların, bir yandan dış dünyadan korkuları, diğer bir yandan da bu dünyaya karşı besledikleri umutları harika bir şekilde masaya yatırmayı planlıyor.

“The Girl from the Wilderness” bir süredir Kickstarter projesi olarak site üzerinden bağışlarınızı bekliyor. Amerika, Kanada ve Türkiye’de birçok farklı festivalde boy göstermek isteyen bu güzide film için siz de bağışta bulunmak istiyorsanız bu bağlantıdan Alperen Güman’a destek olabilirsiniz.

VİDEO