reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia 1 III

Amiral gemisi Sony Xperia 1 III için detaylı teknik detaylar sızdırıldı

Türkiye pazarında olmamasına rağmen Sony imzalı telefonlar merak ediliyor. Yeni cihazların en iddialısı ise Sony Xperia 1 III olacak.

Amiral gemisi Sony Xperia 1 III, detaylı bir teknik sızıntı ile gündemde yer alıyor. Buna göre model gücünü Snapdragon 888 işlemciden alıyor ve en üstte 16 GB RAM ile geliyor. En altta ise 12 GB RAM sunuluyor.

256 GB ve 512 GB depolama seçenekleri olacak bilgisi verilen Xperia 1 III, kaynaklara göre 6,5 inç 21:9 4K OLED HDR 120 Hz ekran üzerine kuruluyor. Bu ekranın 1.300 nit parlaklık sunabileceği aktarılıyor.

Tasarımının Xperia 1 II ile aynı olması beklenen yeni amiral gemisi, 65W hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil ile yolda bulunuyor. Modelin arkasında ise 64 megapiksel ana + 12 megapiksel ultra geniş açı + Sony tarafından geliştirilen periskop zoom kamera bir araya gelecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Xperia 1 III çok pahalı bir seçenek olacak

Telefonun ortaya çıkan fiyat tam 1.369 dolar seviyesinde yer alıyor. Bu açıdan da amiral gemisi çok kısıtlı bir kitleye hitap ediyor.

Bu model yukarıda da dediğimiz gibi firma burada olmadığından Türkiye’de resmi olarak satılmayacak.

Ancak aracı isimler telefonu resmi garantisi olmadan Türkiye’de satabilir. Modelin yurt dışı merkezli resmi duyurusu ise 14 Nisan tarihinde olacak gibi görünüyor.

Bu tarihin yakında resmi olarak duyurulması da bekleniyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Her bisikleti elektrikli yapan özel kit