reklamı kapat

POPÜLER

Vivo X100 Ultra

Amiral gemisi Vivo X100 Ultra, kamerada çok iddialı geliyor

Amiral gemisi Vivo X100 Ultra, kamerada gerçekten çok iddialı geliyor. Cihaz ile X100 Pro iki kalemde ciddi şekilde geçilecek gibi görünüyor.

Kısa süre önce bazı resmi sertifikaları alınan amiral gemisi Vivo X100 Ultra (Resmi kayıtlarda 5G sürümü özelinde V2366GA ve uydu bağlantılı sürümü özelinde V2366HA olarak geçiyor), yeni gelen bilgilere göre Vivo X100 Pro’dan daha iyi telefoto ve gece fotoğraf deneyimi sunacak. Geçtiğimiz hafta paylaşılan yukarıdaki görselde de telefonun arkasındaki yuvarlak kamera modülü karşımıza çıkmıştı. Fotoğrafta ZEISS logosuna sahip arka kamera modülünün hepsi görünmüyor, sanıyoruz sadece periskop temelli telefoto kamera bizleri karşılıyor. Amiral gemisi Vivo X100 Ultra geçtiğimiz haftalarda bir şirket yetkilisi tarafından üstü kapalı olarak, “Telefon özellikli bir profesyonel kamera olacak.” yorumunu da almıştı. Yani spesifik olarak fotoğraf ve video tarafına odaklanılan cihazda bildiğimiz kadarıyla sadece Çin’e özel bir uydu bağlantı desteği de olacak. Bu özellik acil durumlar için kullanılacak, telefon gücünü Snapdragon 8 Gen 3 işlemciden alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada Vivo geçtiğimiz ay telefonlarına yönelik kamera teknolojileri için “BlueImage” markasını da duyurmuştu. Huawei’nin Leica ortaklığı bitince doğan XMAGE’i gibi firma tarafından direkt olarak görüntüleme / kamera tarafında kullanılması için hazırlanan marka için daha fazla “vizyon” detayının daha sonra paylaşılacağı belirtiliyor. Peki BlueImage ile beraber Vivo-Zeiss ortaklığı bitecek mi? Şirketin resmi açıklamasına göre hayır. Vivo’nun Marka ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jia Jingdong, Vivo-Zeiss iş birliğinin BlueImage sonrasında “yeni bir döneme gireceğini” belirtiyor, aktarıldığı kadarıyla iki isim telefonlar için yüksek kaliteli optikler / lensler tasarlamaya devam etmek istiyor.

Vivo X100 Ultra yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli

İLGİLİ HABERLER