reklamı kapat

POPÜLER

Analogu dijitalle buluşturan eşsiz fotoğraf makinesi: Yashica Y35 [Video]

11 Ekim 2017

Japonya’nın köklü kamera şirketlerinden Yashica, günlerdir merakla beklenen yeni kamerasını sonunda tanıttı. Analog severlerle dijital tutkunlarını buluşturan fotoğraf makinesi, Kickstarter projesinde aradığı desteği de dakikalar içinde topladı.

Yashica’nın yeni fotoğraf makinesi Y35, retronun benzersiz hissini dijitale taşıyor. 10 yıldır yeni bir ürün tanıtmayan firmanın yeni kamerası Y35, klasik tasarımıyla daha ilk bakışta bizi etkilemeyi başarıyor. Retro duygusunu en üstte tutmayı amaçlayan Y35, standart filmler yerine digiFilm‘leri hayatımıza dahil ediyor. Sanki kamera filmi gibi görünen bu mini aksesuarlar ise aslında cihazın “filtreleri”.


Dört farklı digiFilm’den “ISO1600 High Speed” olanı yüksek kontrastlı fotoğraflar çekmeyi sağlıyor. Hızlı hareket eden objeleri çekmek için de bu film öne çıkıyor. Siyah-Beyaz çekim tutkunları için Black & White filmi yer alıyor. Standart renk dengesinde keskin kareler içinse “ISO200 Ultra Fine” tavsiye eden Yashica, 6×6 kareler çekmek için de “120 Format” filmini tanıtıyor.

Y35’in teknik özelliklerine baktığımızda karşımıza 1/3.2 inç CMOS sensör çıkıyor. 14 megapiksellik fotoğraflar çekebilen Y35, SD kart yuvası sayesinde fotoğrafları kaydetmenizi sağlıyor. Tripod’la da kullanabileceğiniz kamera 2 adet AA pille çalışıyor. Yashica’nın bu etkileyici projesi 142 dolardan başlayan fiyatlarla Kickstarter‘da satışta. Dört dijiFilm’i de satın almak istiyorsanız 171 doları gözden çıkarmak gerekiyor. Kamera Nisan 2018’den itibaren kullanıcılarla buluşacak.

VİDEO

YORUMLAR