reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Android 13 flaş

Android 13 işletim sistemi ile beklenen bir flaş ayarı gelebilir

Android 12 işletim sisteminin yerini alacak Android 13 için önemli yenilikler bulunmaya devam ediliyor. Bu sefer flaş merkezde.

Advertisement

2022 sonuna doğru tanıtılacak, genel kullanıma ise 2023 yılında girecek Tiramisu kod adlı Android 13 için geçtiğimiz ay bazı yenilikler çıkmıştı. O ilk detaylar burada yer alırken, geçtiğimiz günlerde de burada yer alan QR kod dahil bazı yenilikler kendisini göstermişti. En son ise yeni bildirim sistemi ses getirmişti. Kısaca hatırlamak adına Android 13 işletim sisteminde bildirimler izne bağlanacak. Bir uygulamayı açtığınız zaman bir menü karşınıza gelecek ve burada bildirimlere izin vermeniz ya da izin vermemeniz istenecek. İzin verirseniz uygulamanın bildirimleri gelecek, vermezseniz uygulama bildirim gelmeyecek. Kişiler bu ayarı daha sonra da istediklerini gibi değiştirebilecek.

Şimdi ise Android 13’ün en son kodlarında flaş ile alakalı bir ayar bulundu. Eğer ileride bir değişiklik olmaz yapılmazsa, Android 13’lü yeni nesil telefonlar (Destekli donanıma sahip olanlar) kullanıcıların flaş ışığı gücünü değiştirmesine imkân tanıyacak. Apple’ın iPhone tarafında uzun zamandır sunduğu bu özellik, kişilere bir özelleştirme imkânı daha sunacak. Bu sayede ihtiyaç olunmayan durumlarda flaş ışığının maksimumda açılmasına gerek kalmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 13 için gerçekten ciddi hazırlıklar yapan Google, buna ek olarak Android 12L sürümünü de yayınlamaya hazırlanıyor. Bilmeyenler için Android 12L direkt olarak büyük ekranlı cihazlara (Tablet, katlanabilir telefon vb.) odaklanıyor ve detayları burada yer alıyor. Android 12L için halen beta testleri sürüyor.

Android 13 yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın