reklamı kapat

POPÜLER

Android kullanıcılarına AirPod müjdesi

Apple’ın 7 Eylül’de düzenlediği etkinlikte bütün gözler yeni iPhone 7‘nin üzerindeydi fakat Cupertinolu şirketin tanıttığı kablosuz kulaklık AirPod da tasarımıyla ve özellikleriyle etkinliğe damga vurdu. Apple cihazlarıyla uyum içerisinde çalışan cihaza sahip olmak isteyen Android kullanıcıları için de sevindirici haber geldi.

The Verge’ün Apple’dan aldığı bilgiye göre AirPod, iOS dışındaki işletim sistemlerinde de kullanılabiliyor. Fakat Apple’ın deyimiyle bu durumda cihaz “büyüsünü kaybediyor.” Kutusundan çıktığı anda tek dokunuşla iPhone bağlantısı kurabilen, üzerine dokunarak Siri ile bağlantı kuran ve Apple cihazları arasında hızlıca geçiş yapabilen kulaklık, Android’de bunların hiçbirini yapamıyor ve Bluetooth bağlantısı yine zahmetli bir hale geliyor. 779 TL vererek telefonunuzla tam uyumlu olmayan bir cihazı almak ne kadar mantıklı bilinmez ama en azından tasarımını beğendiyseniz Android cihazınızda da AirPod‘u kullanabileceğinizi söyleyebiliriz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Android kullanıcılarına AirPod müjdesi” için 3 cevap

  1. wuf dedi ki:

    son model ultra kulaklik girisi teknolojisi ile, android telefonlarda kulaklik sinirlamasi yok cok sükür 🙂

  2. Nejat Jobs dedi ki:

    iPhone 7 ile de kablolu ve kablosuz tüm kulaklıklar kullanılabiliyor. Ama kabullenmeniz gereken acı bir gerçek var. Şimdi komik bulduğunuz 3.5mm kulaklığın kaldırılması çok değil 2 sene içinde önce Samsung ardından tüm üreticiler tarafından kabul edilecek. Apple DVD/CD Rom’u ilk kaldırdığında da aynı komiklikler şakalar yapılmıştı.

  3. Faruk Puka dedi ki:

    Asla bu kadar para verip kullanmam bu cihazı