reklamı kapat

POPÜLER

mobile

Android satışları iOS’u geride bırakabilir mi?

Mobil teknoloji pazarının kullanıcılarını neredeyse ikiye bölen rekabet iyice kızışıyor. Sadece Apple’ın mobil cihazlarında kullanılan iOS sistemi mi daha yaygın yoksa Android pazarı ele geçirmiş durumda mı?

iOS ve Android arasındaki bu rekabet, Windows Phone’un uzaktan izlediği bir çatışmaya dönmüş durumda. Android cihazların arka arkaya çıkışıyla artan sevkiyat, iOS cihazların sevkiyatını çoktan geride bıraktı bile. Ancak bu hala en popüler mobil işletim sisteminin Android olduğu anlamına gelmiyor.

mobile
NetMarketshare‘in global ölçümlerine bakıldığında iOS kullanımı hala Android’in önünde görünüyor. Haziran ayı itibariyle Android çok yaklaşmış durumda ancak hala yeteri kadar satmamış olacak ki iOS önde götürüyor. Yazının başında da belirttiğimiz gibi, Android kullanan çok fazla firma var ve sadece Samsung’un bile düzenli aralıklarla yeni telefonlar tanıttığını düşünecek olursak bu tarz bir yükselişle karşılaşmış olmak çok şaşırtıcı değil. Asıl merak edilen ise Apple’ın eylül ayında tanıtacağı yeni mobil ürünlerden sonra piyasanın alacağı şekil. iPhone 6 tanıtıldıktan sonra Android, iOS’u alt edebilir mi?

YORUMLAR