reklamı kapat

POPÜLER

Android’in 8 yıllık tarihine 2 dakikada şahit olun [Video]

Android mobil işletim sistemi denildiği zaman akla gelen iki alternatiften biri olmasıyla dikkat çekiyor. Hem akıllı telefonlarda hem tabletlerde kullanınan bu sistem yaklaşık sekiz sene önce hayatımıza girdi. O zamandan günümüze kadar da ciddi değişimler geçirdi. YouTube üzerinden paylaşılan animasyon video Android‘in geçmişimi gözler önüne seriyor.

Daha önce de haberlerini yaptığımız üzere bu keyifli videolar 4096 isimli bir YouTube kanalı tarafından hazırlanıyor. Bu kanal teknoloji alanındaki farklı gelişmeleri animasyon formatında gözler önüne seriyor. Daha önce iOS ve YouTube‘un değişimlerini sizlerle paylaşmıştık. Sıra şimdi akıllı telefon pazarının önemli oyuncularından biri olan Android’e geldi.

Video 23 Eylül 2008‘de çıkan ilk Android ile başlıyor. Bu yeni işletim sistemini T-Mobile markalı bir telefonda görüyoruz. Android’in sekiz yıllık sürede ne kadar değiştiği net bir şekilde anlaşılıyor. Tepedeki kocaman saatin yanında altta klasik telefon tercihleri yer alıyor. Ardından Android’in tasarımı giderek değişmeye başlıyor. Ardından bu işletim sistemini HTC, Sony Ericsson, Samsung, Motorola, Google Pixel gibi farklı markalarda görmeye başlıyoruz. Zamanlar Android akıllı saatlere de geçiş yapıyor ve kullanım alanını genişletiyor. İzleyenlere nostaljik hisler yaşatan bu keyifli ve başarılı videoyu haberimizin girişinde bulabilirsiniz.

YORUMLAR