reklamı kapat

POPÜLER

Android 12

Android 12 işletim sistemi hakkında ortaya çıkan önemli detaylar

Android 12 işletim sistemi için birçok yeni bilgi gündeme gelmiş durumda. Yeni sürüm önemli yenilikleri bünyesinde barındırıyor.

Tasarımı Pixel modellerinde yukarıdaki gibi olacak Android 12 işletim sistemi merakla bekleniyor. Şirket içerisinde “Snow Cone” tatlı adıyla geçtiği aktarılan sürüm, XDA tarafından bulunan son bilgilere göre “tek elle kullanım” modunu beraberinde getiriyor. İşletim sisteminde yerleşik olarak gelecek mod, büyük ekranları kontrol etmeyi oldukça kolaylaştıracak gibi görünüyor. Yeni arayüzde “Material NEXT” adı altında materyal tasarım dilinin bir sonraki seviyesine geçeceği aktarılan Google, Android 12’deki PiP modunu da çok daha iyi hale getirecek bilgisi veriliyor. Resim içinde resmi modunda artık video pencereleri çok daha kolay şekilde boyutlandırılabilecek açıklaması yapılıyor. Bünyesinde birçok yeni animasyon taşıyacak işletim sistemi, gerçekten dolu dolu yolda bulunuyor ve merakla bekleniyor. Bu sürüme birçok cihazın 2022’de geçeceğini belirtmek gerekiyor.

Android 12 ile ilgili firma başka planlar içerisinde de yer alıyor

Android 12 işletim sistemi en son App Pairs isimli bir sistem ile yolda bulunuyor haberiyle ses getirmişti. Söylendiği kadarıyla bu sistem, işletim sisteminin aynı anda çift uygulama çalıştırma sürecini hiç olmadığı kadar iyi hale getirecek. Daha sonra ise Android 12’de telefonların arka tarafı da işlevsel hale geliyor bilgisi karşımıza çıkmıştı. Şimdi ise tasarım ses getirmişti. Daha önce ise ortaya çıktığı kadarıyla Android 12 işletim sistemi kişilerin WiFi şifrelerini yakındakilere paylaşmayı Nearby Share üzerinden mümkün hale getirebilir.

Apple AirDrop’un Android alternatif olan Nearby Share, yakındaki telefonlar arasında veri aktarımını çocuk oyuncağı haline getiriyor ve yakında bu sürece WiFi şifreleri de dahil olacak gibi duruyor. Bu durum özellikle birden fazla kişiye WiFi şifresi paylaşma durumlarında çok kullanışlı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir diğer olası Android 12‘nin yeniliği ise depolama ile alakalı. Eğer kaynaklar haklıysa ve özellik gerçekten kullanıma girerse, Android 12’de kullanılmayan uygulamaların boyutları düşürülebilir. Bu altyapı henüz tam olarak detaylanmış değil.

Burada kullanılmayan uygulamaların hem önbellek temizliğinin yapılacağı, hem de komple uygulama paketinin ciddi anlamda sıkıştırılarak yer açılacağı düşünülüyor. Kişilerin telefonlarında nadiren kullandıkları uygulamalar bulunuyor ve bunların paketlerini sadece ihtiyaç halinde açmak mantıklı duruyor.

İlginizi Çekebilir

Son dönemde çıkan ilginç elektrikli araçlardan