reklamı kapat

POPÜLER

App Store farkı açıyor

Bir telefonu akıllı yapan şey şüphesiz sahip olduğu uygulamalar oluyor. Birçok farklı kategorideki uygulamalar sayesinde cihaz kullanıcıya özel bir hale geliyor ve günlük hayatı kolaylaştırıyor. iOS ve Android çekişmesinde elde edilen gelir oranı olarak Google Play’in önünde olan App Store’un açıklanan son rakamları Google Play ile aradaki farkın açıldığını gösteriyor.

Her iki platformun en iyi 100 geliştiricisinden 94’ünün uygulamaları da dahil olmak üzere 1 milyon uygulama üzerinden yapılan analiz, App Store’un uygulama geliştiriciler ve tabii ki Apple için ne kadar karlı bir mağaza olduğunu ortaya koyuyor. Google Play’de App Store’a göre daha fazla uygulama bulunuyor ve doğal olarak uygulamaların indirilme sayıları da daha fazla oluyor. Ancak konu gelire geldiğinde işin rengi değişiyor. İndirilme sayıları bazında Google Play’in gerisinde kalan App Store, Google Play’den yüzde 75 oranında daha fazla gelir getiriyor. Geçtiğimiz yıl bu oranın yüzde 70 olduğunu göz önünde bulundurursak App Store’un önemli sayılabilecek bir gelişme kaydettiğini söylemek mümkün.

apple

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“App Store farkı açıyor” için bir cevap

  1. Berk Yıldırım dedi ki:

    Eeee çünkü google playde ücretsiz olarak verilen birçok app iPhone Slave’lere ücretli veriliyor ve ücretsiz olarak verilen şeylerde eksik özellikle veriliyor. Bizim yerimize de ödüyorlar 😀 Ben fazlasıyla memnunum bu durumdan.