reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone

Apple, 2018 iPhone modellerinde önemli bir değişikliğe gidebilir

Teknoloji devi Apple‘ın bu yıl üç yeni iPhone satışa sunacağı konuşuluyor. Şimdiye kadar iki OLED, bir LCD ekranlı model hazırladığı söylenen firma, bunu değiştirmeyi düşünüyor olabilir.

Apple‘a yönelik tahminleri çoğu zaman doğru çıkan Ming-Chi Kou, uzun zamandır şirketin 2018’de üç yeni iPhone satışa çıkartacağını söylüyor. Analist bunlardan iki tanesinin 5.8 inç (İkinci jenerasyon iPhone X) ve 6.5 inç (iPhone X Plus) OLED ekran kullanacağını belirtiyor. LCD ekranlı modelin ise 6.1 inç iPhone olacağını söylüyor. Bugün konuşan Digitimes araştırmacısı Luke Bin ise süreci değiştiriyor. Yeni bilgilere göre Apple şu an iki adet LCD, bir adet OLED ekranlı iPhone üzerinde çalışıyor. OLED modelin 6.4 ya da 6.5 inç boyutta olacağı belirtilirken, LCD modellerin ise 5.7 inç ila 6.1 inç seviyelerinde karşımıza çıkartılacağı söyleniyor. Ancak yine de tüm bunların henüz test aşamasında bulunuyor. Yani halen Ming-Chi Kou‘nun iki OLED bir LCD model beklentisi devam ediyor.

Apple farklı planlar içerisinde

Apple’ın bu yeni modellerin hepsinde TrueDepth kamera sistemine yer vereceği de söyleniyor. Yani Touch ID’yi tamamen hayatımızdan çıkartmak isteyen şirket, yüz tanımada kararlı görünüyor. Yeni modellerde daha da iyi hale geleceği belirtilen Face ID, kullanıcılardan olumlu yorumlar alıyor. Şirket ayrıca iPhone SE 2 üzerinde de çalışıyor.

İlginizi çekebilir